Blerje të përdorura 2011 Honda Insight EX Hybrid 39k, 1 pronar, Garanci e perjetshme…

Rubric: honda | 18 Jun 2015 | Comments Off në Blerje të përdorura 2011 Honda Insight EX Hybrid 39k, 1 pronar, Garanci e perjetshme…
Purchase used 2011 Honda Insight EX Hybrid 39k, 1 Owner, LIFETIME Warranty…

Homann Tire Automotive —– Auto blog 2012 Honda NC700X fri, 28 dhjetor 2012 11:57:00 lindje Honda ndërton Crossover Of Bikes Këtu në vendin e Harleys dhe autostrada që shtrihen në pafundësi, Amerikanët nuk kujdesen shumë për motoçikleta ndjeshme. Ndryshe nga shumica e blerësit globale biçikletë, Veriut Amerikanët kanë tendencë për të zgjedhur arratisjen mbi dobi, Performanca mbi praktike – kjo është thjesht se si ajo është bërë në vendin e lirë, të paktën deri në një gjë qesharake ndodhi në rrugën për recesioni global. Si bilancet bankare holluar dhe çmimet e karburantit crept drejt qiellit, shitjet e krekosur Sportbikes dhe Cruisers pajisur cartoonishly rënë. Amerikanët rizbuluar se ...

Read full article »

ri Honda Jazz (Jazz Hybrid) Auto News

Rubric: honda | 8 Jun 2015 | Comments Off në ri Honda Jazz (Jazz Hybrid) Auto News
The new Honda Jazz (Jazz Hybrid) Auto News

ri Honda Jazz (Jazz Hybrid) Honda Jazz MPV Përfitimet nga ndryshimet në raft, bodywork dhe të brendshme, në sajë të futjes së hibrid. Ajo mund të blihet nga 14,200 euro. Gjithashtu në dispozicion është një version hibrid (Jazz Hybrid), çmimi i të cilit fillon nga 17,900 euro. Honda Jazz 2011 ndryshime të vogla për të rivendosur veten si një alternativë Honda Jazz 2011 vjen për të riafirmuar pozicionin e saj në segmentin B të transportuesit komerciale, ruajtjen cilësitë e fleksibilitetit, praktike dhe besueshmërinë, ekonomia e karburantit, emisionet dhe rehati ngarje, riafirmuar veten si një alternativë për konsumatorët në të ardhmen, pas përvojës së më shumë se 500,000 njësi të shitura nga viti 2009. Shasia rishikuar ...

Read full article »

Peugeot Evolution Hybrid 3 Rishikimi Scooters Mopeda

Rubric: honda | 31 May 2015 | Comments Off në Peugeot Evolution Hybrid 3 Rishikimi Scooters Mopeda
Peugeot Hybrid Evolution 3 Review Scooters Mopeds

Peugeot Evolution Hybrid 3 rishikim Peugeot Evolution Hybrid 3 rishikim Aktualisht vetëm një ide, por Hybrid3 Evolution Peugeots version ekziston edhe në prototip dhe vlera e tij e përmirësimit është mjaft i avancuar, aq shumë në mënyrë që në 2011 mund të paraqitet në versionin e fundit për vendin e tregut. Pratico praktikisht si një rrota Deuce dhe të mbrojtura për shkak të tri rrota makinë, është në fakt një automobil shumë efektive (CV 49), gjithanshëm dhe eko-miqësore duke parë se ai lëshon vetëm dyzet e tetë g / km të CO2 gjatë ciklit të zhduken mënyrën normalizuar elektrike për shkak të teknologjisë hibride . në sajë të llojit të veçantë dhe struktura është i pozicionuar në mes të gjithësisë së bashku me automobil motoçikletë. ...

Read full article »

Piaggio të shesë Plug-in Hybrid Scooter

Rubric: honda | 29 May 2015 | Comments Off në Piaggio të shesë Plug-in Hybrid Scooter
Piaggio to Sell Plug-In Hybrid Scooter

Piaggio të shesë Plug-in Hybrid Scooter [04/28/2009] Piaggio, krijues italiane skuter, është duke planifikuar për të futur një plug-in hibrid versionin e MP3 skuter e saj tre-rrota për tregun amerikan nga 2010. [një gabim gjatë përpunimit këtë direktivë] Piaggio, krijues italiane skuter, është duke planifikuar për të futur një plug-in hibrid versionin e MP3 skuter e saj tre-rrota për tregun amerikan nga 2010. Sipas Paolo Timoni, president dhe shef ekzekutiv i Piaggio Amerikave Grupit, i ri MP3 plug-in hibride do të ketë një motor 125cc dhe një paketë bateri litium, japin diçka si performancës 250cc. Madhësia e baterisë paketë është ende për t'u përcaktuar, por Mr. Timoni tha Piaggio është ...

Read full article »

Maxi Scooter

Rubric: honda | 21 May 2015 | Comments Off në Maxi Scooter
Maxi Scooter

Për të kuptuar Scooters maxi ne duhet të shkojnë të gjithë rrugën prapa në Luftën e Dytë Botërore kur është Cushman, një kompani amerikane, scooters prodhuar motorike për ushtritë britanike SHBA dhe. Historia shkon se një prej tyre u hodhën poshtë nga RAF Italia për partizanët italianë luftojnë fuqitë Gjerman Punesimi dhe ra në duart e Enrico Piaggio. Ndërmjet 1943 dhe 1945 ai i prodhuar ajo përfundimisht do të bëhej Vespa në dy prototipa MP5 dhe MP6 (Moto Piaggio #5 dhe 6). Në 1946 emri Vespa hyri në përdorim dhe Vespa 98 goditi tregun. Ata ishin një sukses i menjëhershëm, por kjo nuk ishte deri në 1952 komedi romantike Roman Holiday goditur ekranet argjendi që Vespa është me të vërtetë u bë një sukses ndërkombëtar me ...

Read full article »

Piaggio MP3 Hybrid – Rishikimi Scooter

Rubric: honda | 17 May 2015 | Comments Off në Piaggio MP3 Hybrid – Rishikimi Scooter
Piaggio MP3 Hybrid – The Scooter Review

markë Kërko E ardhmja është këtu! dhe progresi po ecën. Petrol / Electric 3 Hybrid rrota. Si funksionon 140MPG shëndosha për ju? Ka qenë shumë e punës së bërë në Scooters elektrike prodhimit, ndërsa bota automotive duket i fokusuar në teknologjinë hibride. Well Piaggio shfrytëzoi rastin të tregojnë EICMA në Milano për të zbuluar një të prodhimit gati skuter Hybrid. Tani ne të gjithë e dimë në lidhje me MP3, teknologjia tashmë është provuar dhe nëse ke udhëtuar një që ju do të dini se sa mirë punon. Hybrid merr këtë radikal, moderne në kërkim skuter në nivelin e ardhshëm. Sipas informatave Piaggio-së këtë Hybrid paralele duhet të bëjë rreth 141MPG. Unë do të mbajë gjykimin e kësaj figure deri sa ajo mund të jetë ...

Read full article »

Hero Leap Hybrid Scooter Indiaon2wheels

Rubric: honda | 4 May 2015 | Comments Off në Hero Leap Hybrid Scooter Indiaon2wheels
Hero Leap Hybrid Scooter Indiaon2wheels

Hero Leap Scooter Hybrid janar 30, 2014 Dje, Hero Moto Corp ekspozuar skuter e parë hibride të Indisë, kërcim, në formën e tij të para-prodhimit. Hero Leap është mundësuar nga një motor 8kW tërheqje elektrike dhe gjithashtu përfshin një motor 125cc benzine, e cila vepron si një extender varg. Kjo lejon brishtë për të kapërcyer problemin më të madh me të cilat përballen automjetet elektrike, sasi të kufizuar. Me kombinimin e baterive plotësisht të ngarkuara litium jon dhe karburanti mundësuar varg zgjerues (Kapaciteti i karburantit të 3 litër), Hero Leap mund të kandidojë për një maksimum prej 340kms dhe ka një shpejtësi maksimale prej pretenduar 100kmph në mënyrë të kombinuar. Ashtu si me të gjitha automjetet elektrike, Hero Leap është një clutchless dhe gearless skuter dhe ka afër elektrike heshtur ...

Read full article »

Studentët Inxhinieri Ndërtimi 2 Wheel Drive Hybrid Prototype Scooter throt…

Rubric: honda | 1 May 2015 | Comments Off në Studentët Inxhinieri Ndërtimi 2 Wheel Drive Hybrid Prototype Scooter throt…
Engineering Students Build 2 Wheel Drive Hybrid Prototype Scooter throt…

Studentët Inxhinieri Ndërtimi 2 Wheel Drive Hybrid Prototype Scooter Në 2012 ne mund të presim që çmimet e karburantit në rritje në nivele të paimagjinueshme. Gone janë ditët kur benzinës ishte në dispozicion për 40 rs për litër. Ka një arsye pse ata karburantit uritur ende fun, pirje duhani 2 goditje u spastruan nga faqja e planetit tokë. Duke qenë një 2 goditje tifoz vetë unë vetëm mund të ëndërrojnë për ta bërë një replikë. Thats kur katër Automobile studentët inxhinierike dhe miqtë tanë në VMKV Engineering College Salem, gjetur një mënyrë për të ndërtuar një hibrid kombinuar vjetër e mirë 2 fun goditje, dhe praktike dhe efikasitetin e një motor elektrik. Hybrid. Në teori ajo punon në mënyrë të ngjashme me hibride më shumë të avancuara në dispozicion në ...

Read full article »

Piaggio MP3 Hybrid Scooter debuts – Motor USA

Rubric: honda | 27 Apr 2015 | Comments Off në Piaggio MP3 Hybrid Scooter debuts – Motor USA
Piaggio MP3 Hybrid Scooter Debuts – Motorcycle USA

Piaggio MP3 Hybrid Scooter debuts Piaggio MP3 Hybrid kombinon më të mirë të IC dhe efikasitetit elektrike për të arritur pretendimet e 140 mpg. prodhues Evropian Piaggio ka prezantuar zyrtarisht skuter e saj MP3 Hybrid. gazi / Koncepti i hibride elektrike parë debutoi në 2007, kur ajo ishte quajtur HYS dhe propozuar të jetë i pajisur me një numër të modeleve skuter Piaggio, duke përfshirë MP3, si dhe më shumë konvencionale harton dy-rrota. Tani një realitet të prodhimit, MP3 Hybrid do të dalin në rrugë evropiane duke përdorur një motor 125cc konvencional me djegie të brendshme çiftëzohet me një motor elektrik brushless. MP3 Hybrid është planifikuar për të kaluar Atlantikun, si një 2010 modeli amerikan. Hybrid Scooter energjisë MP3 Hybrid ...

Read full article »

2008 Vectrix Electric Scooter –

Rubric: honda | 16 Apr 2015 | Comments Off në 2008 Vectrix Electric Scooter –
2008 Vectrix Electric Scooter –

Formën e gjërat e ardhshme? Fotografitë nga Lorella Borri Fancy një vështrim në një top të vërtetë funksionale kristal? Hop në këtë skuter të re terren-thyerja bërë nga Vectrix kompani me bazë në Amerikë dhe kanë një shije të asaj që mund të bëhet formën e gjërave që do të vijnë: bikes elektrike-mundësuar. Në vend të kësaj Vectrix shkon vetëm në energji elektrike, dhe pas disa ditësh të Commuting në të, Unë duhet të pranoj unë isha në një gjendje të lehtë të shokut të ardhmen. Asgjë të bëjë me hipur aktuale, mendje ju. Në shumë nivele Vectrix ndjehet dhe sillet tamam si një skuter aktuale të madh. Mendoni më shumë rreth mentalitetit të reja: menaxhimin e personal të energjisë, kryerjen e të gjitha llojet e litarët extension dhe pacing veten për të bërë atë në prizë tjetër. por ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.