MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 Sport

Rubric: Agusta | 19 Jun 2015 | Comments Off në MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 Sport
MV Agusta Introduces Turismo Veloce 800 And Turismo Veloce Lusso 800 Sport…

MV Agusta Turismo shpejt fut 800 Dhe Turismo shpejt Lusso 800 tourers Sport MV Agusta ka prezantuar një të ri motor sport turne, Turismo shpejt 800, e cila përkthehet në Tourer Fast. Ka dy versione të makinës, Turismo shpejt 800 dhe shpejt Lusso Turismo 800. Dy motorcycles motivohen nga një likuid i ftohur, karburantit injektuar, 798cc inline treshe. Bore është 79.0mm, goditje është 54.3mm dhe raporti i ngjeshjes është 13.3:1. Secili cilindër ka dy valvola futje dhe dy valvulat e shkarkimit të cilat janë aktivizohen nga camshafts dyshe sipërm. Motori është pretenduar për të prodhuar 125 kuaj-fuqi në 11,600 rpm dhe 60.6 lbs.-ft. e momentit rrotullues në 8600 rpm. Motori është e kontrolluar nga një motor Eldor ...

Read full article »

supë :: Grand Award Pinnacle, Pjesa e pare

Rubric: Agusta | 12 Jun 2015 | Comments Off në supë :: Grand Award Pinnacle, Pjesa e pare
Soup :: Grand Prix Pinnacle, part one

Grand Prix Pinnacle supë pyet pyetjen: kush është më i mirë GP kalorës ndonjëherë? nga Toby Hirst e premte, May 21, 2004 Unë nuk e di për ju, por, ne shtepine time, nuk është një bisedë motor-gara të lidhura që gjithmonë duket për të marrë më kilometrazhin. Është nisur nga kjo një pyetje që mund të ndalojë një të vdekurit pasdite në gjurmët e tij. Kush është më e mira Grand Prix racer kemi parë ndonjëherë? Unë jam i sigurt që ju keni pasur debatin vetë-njëjti rreth tavolinë darkë apo bar dhomë, ose nga Barbecue në të nxehtit e verës, Subjekti duket të ketë kufijtë e pafund, dhe kjo është një bisedë që ka kaq shumë shtresa dhe opinione për atë, kjo është pothuajse e pamundur për të marrë një zgjidhje. ...

Read full article »

Masterpiece italiane: MV Agusta 500-3 evolucion – klasik italian…

Rubric: Agusta | 7 Jun 2015 | Comments Off në Masterpiece italiane: MV Agusta 500-3 evolucion – klasik italian…
Italian Masterpiece: The MV Agusta 500-3 Evoluzione – Classic Italian…

Related Content Gjendet në eBay: 1977 MV Agusta 750S America Magni Ndërsa në qoftë se një gjendje MV Agusta 750S Amerika nuk do të jetë e mjaftueshme për të marrë vëmendjen tonë, searc eBay kësaj jave. Replace BMW Airhead Twin Pushrod Tube Seals redaktorët Motor Classics 'ju tregojnë se si për të zëvendësuar vulat tub pushrod në BMW /5, /6 dhe /7 airhead. Projekti Café: Motor Classics BikeBandit.com Honda CB500 Ka qenë një vit i gjatë që ne kemi mbaruar Classics tonë të fundit Motor ndërtuar, transformimin a 1971 i dashur. 4th vjetor i Quail Motor Gathering të shfaqë "Blue Bike" Marty Dickerson-së Dy motorcycles portreti, Marty Dickerson-së 1948 Vincent Rapide, aka "blu Bike,"Dhe Dan Gurney-së. ...

Read full article »

MV Agusta: Bike më seksi në botë, Tani sexier Autopia Wired.com

Rubric: Agusta | 1 Jun 2015 | Comments Off në MV Agusta: Bike më seksi në botë, Tani sexier Autopia Wired.com
MV Agusta: Sexiest Bike In The World, Now Sexier Autopia Wired.com

MV Agusta: Bike më seksi në botë, tani sexier Kryetarët do të shpërthejë nëse dikush vendosi të redesign tavan Sistine Chapel apo buzëqeshje Mona Lisa-së. Pra, çfarë janë ata duke menduar kur ata vendosën për të riparuar krejtësisht MV Agusta Brutale votuar biçikletë "më të bukur" në 2007 show milan motor? Ata ishin menduar se historia nuk vetëm përsërit vetveten, por e bën këtë më të shpejtë, i fortë, dhe -A do të besojnë, sexier. Me një rregullim masiv shfaqur 85% reja komponentët në shtëpi redesigned dhe dy termocentraleve të reja në bordin e fuqishëm markë të re 990R dhe modele 1090RR për 2010, ne besojmë se. Pra, si ju të përmirësuar në diçka që është në afërsi të përsosur? Drejtor i Operacioneve të SHBA për MV ...

Read full article »

MV Agusta për të futur gamë Superbike në Indi motorbiking lajmeve Superbikes…

Rubric: Agusta | 29 May 2015 | Comments Off në MV Agusta për të futur gamë Superbike në Indi motorbiking lajmeve Superbikes…
MV Agusta to introduce superbike range in India Motorbiking news Superbikes…

brutal R 1090 prodhues italian për të importuar origjinë e saj gara direkt nga viti i ardhshëm në qershor 2011, MV Agusta u bë i pari italian prodhues motor për të ngritur një strukturë të prodhimit në Brazil për të prodhuar motoēikletat për tregun e brendshëm të Brazilit. Now, ata kanë vendosur që të shtyjë përpara këtë vendim për t'u bërë një lojtar i madh në tregjet e dy-veta të vendeve në zhvillim duke njoftuar hyrjen e tyre në Indi vitin e ardhshëm. megjithëse, nuk pritet të jetë një strukturë e plotë të prodhimit të tillë në Brazil, ky njoftim për të importuar Njësitë ndërtohet plotësisht në Indi është një hap në këtë drejtim. Njoftimi është një e emocionuese për shkak të origjinë garash ...

Read full article »

MV Agusta 350 Bialbero 1965-1973 – Ultimate Motoçiklizëm

Rubric: Agusta | 22 May 2015 | Comments Off në MV Agusta 350 Bialbero 1965-1973 – Ultimate Motoçiklizëm
MV Agusta 350 Bialbero 1965-1973 – Ultimate MotorCycling

MV Agusta 350 Bialbero | 1965-1973 3 Cilindri Bialbero Kundërta e hi-tech, elektronik, tërheqje e kontrolluar nga bota e motoçikletave sotme MotoGP, janë dorë-ndërtuar të motorcycles gara që e bëri deri në rrjet në vitet e para të GP gara. Shumë prej markave vaunted që kontestoi prixs hershme mëdhenj janë zhdukur kohë që. However, MV Agusta, një forcë e madhe në ushering bashku përparime meteorike në motoēikletat garash, është ende me ne. Një shembull i bukur nga Exotica që dolën në trotuar në ato vite të porsaformuara Grand Prix është MV Agusta 350 Bialbero. Ky motor inovative tre-cilindër (3 cilindra) u krijua në bazë të mandateve të kërkuar të Domenico Agusta në 1963. ...

Read full article »

MV Agusta Sales dyfishtë Shifrat përsëri në 2013! – Los Angeles Stock Market…

Rubric: Agusta | 18 May 2015 | Comments Off në MV Agusta Sales dyfishtë Shifrat përsëri në 2013! – Los Angeles Stock Market…
MV Agusta Sales Double Digits again in 2013! – Los Angeles Stock Market…

Më shumë foto Në 2013, MV Agusta vazhdoi për të prodhuar të dyfishtë rritje reale të shitjes shifra me shtimin e një tjetër të fortë 3 cilindër motor modeli varg. F3 Brutale 800, dhe i ri i fortë 4 F4RR cilindër dhe brutal 1090. Linja Brutale tani ka një model të ri 1090RR Corsa. Secila nga këto modele të reja ishte një sukses i menjëhershëm me tifozët dhe klientët ndërkombëtarisht. Në tremujorin e tretë të këtij viti, Rivale 800 ka shpërthyer mbi botëve ndërkombëtare motor në shitësve MV Agusta për të përmbushur klientit fortë urdhra avancuar. në ECIMA 2012 Rivale 800 u kurorëzua mbret. Secili prej modelit të ri Mv Agusta është ndërtuar rreth një paketë dedikuar motor që ka qenë hartuar me dinakëri të veçantë ...

Read full article »

Giacomo Agostini

Rubric: Agusta | 14 May 2015 | Comments Off në Giacomo Agostini
Giacomo Agostini

Agostini bën një kthim në dy rrota e premte. 25, qershor 2010 Ekipi i Yamaha Fiat, Ekipi Yamaha Classic Racing dhe të shumëfishta-World Champion Giacomo Agostini u bashkuan së bashku për një festë shumë të veçantë në Assen këtë mbrëmje, përpara edicionit të 80-të historike holandez TT. e martë. 15, qershor 2010 Legjenda italiane do të marrë pjesë në festimet në TIM TT Assen, hipur qark në një biçikletë klasike Yamaha garash. e hënë. 10, nëntor 2008 MotoGP Legend paguan haraç të 2008 MotoGP World Champion. Profili i Giacomo Agostini-së Giacomo Agostini është konsideruar gjerësisht si kalorës të mirë të të gjitha kohërave dhe karrierën e tij spektakolare, në gjysmën e dytë të viteve 1960 dhe pjesën e parë të 1970 ...

Read full article »

biçikletë

Rubric: Agusta | 13 May 2015 | Comments Off në biçikletë
Bicycle

artikull – Bold Precision Inc. vol. 47 jo 23, May 15-28, 1998 MV Racer Test Crazy Albertit Nga Alan Cathcart Albert Bold është një nga ata që do-it-yourself inxhinierët i cili kufizohet në buzë e sjellje e çuditshme. Unë nuk do ta quaja Albert Bold çuditshëm, më thjesht të çmendur. Si tjetër mund të shpjegojë se drita Mesianike ndriçon në ato të thella, sy kalter – provë e dashurisë së tij që të banojë për të gjitha gjërat të kuqe, me zë të lartë dhe Made in Italy. A lookalike John-Boy Walton, disa vite më e hollë në krye, craziness Albert manifestohet në të gjitha llojet e mënyrave, dhe është më së shumti të bëjë me dy rrota. Jo shumë njerëz në SHBA përdorin biçikletën ata të shkojnë gara cilësisë së mirë me të udhëtojnë për të punuar në një të përditshme ...

Read full article »

Giacomo Agostini ZoomInfo.com

Rubric: Agusta | 12 May 2015 | Comments Off në Giacomo Agostini ZoomInfo.com
Giacomo Agostini ZoomInfo.com

Historia e punes fitoi 15 Titujt bota Grand Prix, 12 Isle of Man TT kurorave, dhe 122 Ngjarjet Grand Prix. sjellë njohje të paparë në Daytona 200 kur www.mvagustaimports.com.au, 17 shkurt 2013 [kopje] Giacomo Agostini në ishull Classic, Philip Island këtë fundjavë! MV Agusta Imports është shumë krenar për të mbështetur Giacomo Agostini. më i suksesshëm Grand Prix motor racer në botë, të luajë në këtë fundjavë Phillip Island International Island Classic për Bikes historike më të suksesshmit vrapues futeni në motor të të gjitha kohërave, Italisë Giacomo Agostini. do të jetë mysafir special në përvjetorin e 20-të 2013 Australian Motor News International Island ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.