rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…

rubrikë: Royal Enfield | 18 qershor 2015 | Comments Off on rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…
Review: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 CarsB…

rishikim: Hero Honda Karizma ZMR VS Royal Enfield Bullet Classic 500 Një vështrim në Karizma origjinale Honda heroit dhe ne kemi të gjithë sytë kodrina. Biçikletë është një bukuri me një përzierje të mirë të performancës, sqimë, seriozitet, dhe rehati. Josh Karizma vjetër kishte të gjitha se çdo biçikletë të mirë sportiv do të duhet të ofrojë, Hero Honda nisur një version të ri të Karizma, Karizma ZMR in late 2009. Nga njëra anë kemi një biçikletë sportiv, dhe nga ana tjetër një kafshe të fuqishme. Royal Enfield ka qenë gjithmonë sinonim me motor hard core me zhurmë rraskapitës për të siguruar të gjithë e di se një plumb është rreth. Yet, me ndryshimin e herë, prodhuesi Chennai bazuar, e bëri të sigurt upgrade Bullet Classic 500 kishte një relativisht ...

Lexo artikullin e plotë »

Classic Bullet 500 – Moto Magazine

rubrikë: Royal Enfield | 14 qershor 2015 | Comments Off on Classic Bullet 500 – Moto Magazine
Classic Bullet 500 – Moto Rivista

Royal Enfield Classic Bullet 500 Ju dëgjoni atë në seminare të biznesit në të gjithë botën, ju keni nevojë për të lëvizur me herë, ndryshojë për t'iu përshtatur një treg evoluon, të sjellë diçka të re në tryezë për të nxitur interes të ri nga klientët tuaj. Përderisa kjo mund të jetë e vërtetë për shumicën e kohës ka një motor legjendare the Bullet Royal Enfield, i cili ka qenë i ngadalshëm bashku vit pas viti me pak ndryshim, ndërsa interes ende mbajtjen nga një treg selektive. Bullet Royal Enfield ka pasur të drejtuar të gjatë të prodhimit të çdo motor dhe ka qenë në prodhimin e vazhdueshëm që nga viti 1948. Nuk është e habitshme që ne po shohim më shumë Royal Enfield Bullet si bazë për motoçikleta doganore. sotme ...

Lexo artikullin e plotë »

Royal Enfield Classic 500 – një biçikletë bërë si një armë

rubrikë: Royal Enfield | 7 qershor 2015 | Comments Off on Royal Enfield Classic 500 – një biçikletë bërë si një armë
Royal Enfield Classic 500 – a bike made like a gun

Royal Enfield Classic 500 - një biçikletë bërë si një armë Enfield Classic Royal 500 nuk është vetëm një motor. Kjo është një makinë kohe. Ai transporton ju prapa - në 1930, kur avionët janë duke u zotëruar parë së bashku nga aluminums; të 40-të, kur shkencëtarët sapo kishte lëshoi ​​sekretet e fuqisë atomike; dhe të 50-së, kur kemi luftuar për pavarësi. gjatë-running Model "Bullet" i kompanisë, për herë të parë futi në 1931, ka emri i saj rrjedh nga lidhja e kompanisë në fabrikën e Armëve të Vogla Royal në Enfield, Londër. Sot ne shikojmë në Classic. Kuadër të këtij biçikletë është mjaft i guximshëm për të trajtuar ndonjë gjë hedhur në atë apo të mbijetojnë rënien rastit, për aq kohë sa është e ...

Lexo artikullin e plotë »

Royal Enfield Bullet Classic 500cc EFI

rubrikë: Royal Enfield | 3 qershor 2015 | Comments Off on Royal Enfield Bullet Classic 500cc EFI
Royal Enfield Bullet Classic 500cc EFi

Royal Enfield Bullet Classic 500cc EFI Royal Enfield ka qenë një markë që mashtron çdo dashnor biçikletë. Edhe në qoftë se dikush nuk zotërojnë një biçikletë nga kjo markë e njohur por dashuria dhe respekti për Royal Enfield është e njëjtë. modeli i tyre Bullet ka kapur zemrat e çdo përdorues biçikletë për disa dekadave të kaluara. Nëse gjyshi të dashur, ju gjithashtu kanë të njëjtën dashuri për të. A nuk ju? S'është nevoja të thuhet, lajmi se Royal Enfield zbuloi një model të ri të Bullet entuziazmuar të gjithë. Disa ditë më parë, ajo ishte në Bike International Shfaq të në Këln, Gjermani, që Bullet Classic tjetër thunder në rrugë ka parë dritën e ditës. quajtur si, Bullet Classic nga Enfield Royal ...

Lexo artikullin e plotë »

Royal Enfield Bullet 500 nisur në Indi në RS. 1.54 lakh – Bharath…

rubrikë: Royal Enfield | 1 qershor 2015 | Comments Off on Royal Enfield Bullet 500 nisur në Indi në RS. 1.54 lakh – Bharath…
Royal Enfield Bullet 500 launched in India at Rs. 1.54 lakh – Bharath…

Royal Enfield Bullet 500 nisur në Indi në RS. 1.54 lakh 2013 Royal Enfield Bullet 500 - Pamja e përparme Më parë këtë muaj, Royal Enfield rënë ngacmues imazhin e të gjithë-re Bullet 500 në web. Sot Royal Enfield ka nisur zyrtarisht Bullet 500 sot në Indi me një çmim prej Rs 1,53,855 (on-rrugë Delhi). Bullet re do të shfaqë fuqishëm tyre 499 motor cc dhe përditësime të reja kozmetike. Bullet 500 është i pari motor 500cc pajisur me një motor Uce në varg Royal Enfield për të përdorur një carburetor. Bullet ri 500 është modeli i së paku çmim 500cc në Royal Enfield line-up që nga carburetor eliminon më të shtrenjtë sistemi i injektimit të karburantit. Versioni carburetted i ...

Lexo artikullin e plotë »

Royal Enfield Classic 500 Indi, Variant, çmim, rishikim, detalet

rubrikë: Royal Enfield | 28 Mund 2015 | Comments Off on Royal Enfield Classic 500 Indi, Variant, çmim, rishikim, detalet
Royal Enfield Classic 500 India, Variant, Price, Review, Details

Classic Reborn!! Projektim dhe Style Shades në dispozicion Përmbledhje Royal Enfield ka nevojë për hyrje në Indi. Ajo përfaqëson një klasë të caktuar të bikes këtu dhe Classic 500 është me blatimin e tyre më të ri. Kjo biçikletë mbush hendekun midis Bullet rregullt Royal Enfield dhe Thunderbird. A do të jetë në gjendje për të lënë përshtypje të gjatë të qëndrueshme të ngjashëm me vëllezërit e motrat e saj të tjera? Le të gjetur. Royal Enfield India ka nisur variante të reja të Classic 500. Njëra është Classic Chrome 500 dhe e dyta është Desert Storm Classic 500. Të dy variantet janë pikërisht njëjtë në aspektin e motorit dhe specifikimet tjera teknike. Classic Chrome 500 përmban të gjithë-mbi finish kromit dhe Classic Desert Storm 500 është dritë ...

Lexo artikullin e plotë »

tejkalohen: Royal Enfield Bullet 500 Classic Chrome Classic Magazine Shofer

rubrikë: Royal Enfield | 27 Mund 2015 | Comments Off on tejkalohen: Royal Enfield Bullet 500 Classic Chrome Classic Magazine Shofer
Ridden: Royal Enfield Bullet 500 Classic Chrome Classic Driver Magazine

tejkalohen: Royal Enfield Bullet 500 Classic Chrome 23 nëntor 2011 Më pak se një të vërtetë, 60-vjeçar classic, asgjë në dy rrota vjen më afër evokuar ndjesi e viteve 1950 motoçiklizmit se një Enfield Royal. E shihni, motorcycles bashkëkohore Enfield nuk janë të reincarnated pastiches retro të makinave nga kaluar, por kulmi i një evolucioni të vërtetë e origjinal Bullet Royal Enfield, një model që ka qenë në prodhimin që nga viti 1932. Duke pasur motoēikletat e bëra që nga 1901, Royal Enfield hapi një operacion satelit në Madras në 1949 për prodhimin Bullet saj 350cc për forcat e armatosura indiane. Kur fabrika UK mbyllur në 1967, bimore Indian vazhduar prodhimin nën avull e vet. ...

Lexo artikullin e plotë »

Enfield Royal 500 Classic thread! – Team-BHP

rubrikë: Royal Enfield | 10 Mund 2015 | Comments Off on Enfield Royal 500 Classic thread! – Team-BHP
The Royal Enfield 500 Classic thread! – Team-BHP

Enfield Royal 500 Classic thread! Enfield Royal 500 Classic thread! Katër rrotat të lëvizin trupin dhe dy rrota të lëvizë shpirtin! Kjo është ajo që më bëri të blej CL500. Kjo është biçikletë tim të parë në jetën time edhe pse unë kam tejkalohen shumë bikes në të kaluarën duke marrë borxh nga miqtë e mi, duke përfshirë disa të lartë fund bikes Jap dhe me siguri plumbat. Diçka gjithmonë në telashe duke më për të mos pasur një biçikletë. Bike në Mbretërinë e Bashkuar vetëm nuk kishte kuptim për mua duke pasur parasysh kohën e kufizuar makinës për shkak të kushteve të motit atje. Në verë I përdorur për të parë disa Enfields poshtë Brighton (Madira Drive)rrugë dhe kam përdorur për të marrë shpinën flash nga kujtimet e mia të vjetra të hipur Bullet në Indi. Koha ka ndryshuar dhe unë u kthye në Indi. ...

Lexo artikullin e plotë »

mbyt: 2011 Royal Enfield Bullet 500 Classic Efi – Ride Rishikimi

rubrikë: Royal Enfield | 8 Mund 2015 | Comments Off on mbyt: 2011 Royal Enfield Bullet 500 Classic Efi – Ride Rishikimi
Throttle: 2011 Royal Enfield Bullet 500 Classic Efi – Ride Review

2011 Royal Enfield Bullet 500 Classic Efi – Ride Rishikimi Çdokush që e njeh mua e di se, Unë nuk jam që të prirur më shumë drejt choppers dhe Cruisers. Plumbat kanë mbetur pak nga predilection ime, por në të njëjtën kohë unë duhet të pranoj se unë nuk kishte asnjë bazë solide për të justifikuar sjelljen time. Vitet e motoçikletave shqyrtimin më ka mësuar për të mbajtur një mendje të hapur, ndërsa në kërkim për një motor për shkak se këto dy mrekulli rrota kurrë nuk ndalet të amaze dhe të papritur ju dhe kjo u provua e vërtetë kur kam rishikuar Apache RTR 180. Një mundësi e ngjashme erdhi mbasi bëri shenjë rrugën time kur shoku im Raj erdhi të më takojë në markë e tij të ri 2011 Royal Enfield Bullet 500 Classic Efi, dhe me siguri unë kam qenë për të një i madh ...

Lexo artikullin e plotë »

Royal Enfield Classic 500: ëndrrat sende janë bërë të Indiaon2wheels

rubrikë: Royal Enfield | 7 Mund 2015 | Comments Off on Royal Enfield Classic 500: ëndrrat sende janë bërë të Indiaon2wheels
Royal Enfield Classic 500: the stuff dreams are made of Indiaon2wheels

Royal Enfield Classic 500: ëndrrat sende janë bërë të nëntor 25, 2010 Është shumë e vështirë për të qëndruar unemotional në lidhje me një makinë që nga ngjizja të rimishërimit është në lidhje me emocion të fortë të njohur në botën e një biker-së: liri. Dhe kjo është emocioni ndjeva pushim ndonjëherë që unë vetë një klasik RE 500 cc. Kështu që këtu është përvoja ime si në aspektin e të shpjegueshme dhe gëzimet dhe hidhërimet pashpjegueshme (!!) e mbajnë një të ri dhe duke u në pronësi të saj në kthim. Unë bëra një blerje mjaft impulsiv (Unë ende e quajti atë një përmirësim nga Xylo tim të ri, e cila përsëri ishte një blerje impulsive!!) ndërsa udhëtonte në Siliguri. Unë të qëndrojnë në Gangtok, një stacion kodër e cila është edhe kryeqyteti i Sikkim dhe ...

Lexo artikullin e plotë »
Përkthim
 Edit Translation
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.