i zgjuar, Mini ndërtuar iPhone në Scooters elektrike RideApart

Rubric: interesant | 18 Jun 2015 | Comments Off në i zgjuar, Mini ndërtuar iPhone në Scooters elektrike RideApart
Smart, Mini build iPhones into electric scooters RideApart

Gazetat ditore. Galleries – shtator 22, 2010 Dy kompanitë e makinave gjermane janë zbuluar konceptin elektrike skuter sot me një gjë të madhe në të përbashkët: ata të dy përdorin telefonat e mençur, si dy çelësat dhe instrumentet. Siç mund ta shihni më sipër, Smart escooter përdor një iPhone 4 ndërsa Mini Scooter e parë më poshtë integron një dizajn të përgjithshme. FaceTime teksa udhëtonin? Kjo është një mundësi. Koncepti Smart është kjo gjë miqësore të bardhë që është e pajisur me një motor shpërndarës timon 5.3bhp elektrike që mund të çuar supozitor deri në 30mph. Një paketë bateri 3.84kWh jeton nën vend dhe është e mirë për një gamë të 62-milje. Ka frenat ABS, një airbag kalorës montuar poshtë Handlebars dhe ndezje dritat në pasme ...

Read full article »

Koncepti i zgjuar Forspeed – Car Dizajn News

Rubric: interesant | 16 Jun 2015 | Comments Off në Koncepti i zgjuar Forspeed – Car Dizajn News
Smart Forspeed concept – Car Design News

Plotësia e sipërfaqeve të jashtme këtij koncepti është i rëndësishëm dhe do të pasqyrohet në modelet e ardhshme të prodhimit, tha Kohl, Zgjuar ende do të jetë e shkurtër, Spacey, i shkathët, dhe me rrota në qoshet e makinave, por me një dizajn sportiv shtuar dhe emocionale dhe pa humbur të gjitha elementet portreti markë është si e saj 'fantastike plastike’ aspekt dhe të sigurt dhe hi-tech tridion modular shell mbledhur me të gjitha këto pjesë të trupit të ndryshueshme. Dhe në të brendshme, ai thjesht do të jetë më e vlefshme, përdorimin e pjesëve më të çmuar. Unë jam i sigurt se do të jetë një kombinim unbeatable. Shikoni përtej ngjashmërisë së paketës konceptit Forspeed ndaj Crossblade vjetër - ajo është gjithashtu pa çati, ...

Read full article »

Zgjuar për ne-mercedesclass.net

Rubric: interesant | 31 May 2015 | Comments Off në Zgjuar për ne-mercedesclass.net
Smart for-us mercedesclass.net

smart për-us Stuttgart / Detroit. Amerika është vendi i lirisë së madhe të automobilave, peisazhet e madhe, një dashuri të aktiviteteve në natyrë dhe kamioncina të mëdha për të tërësisht shijuar "ëndrrën amerikane. Tani i zgjuar është kundërvënien e "më e madhe është më e mirë" mentalitet me një automjet të ri të habitshme: smart per-ne studim është i vogël, shkathët dhe nuk ka nevojë për ndonjë sajë të benzinës për të përzënë e saj elektrike. Ky model, i cili bazohet në forspeed zgjuar dhe koncepteve zgjuar forvision paraqitur në 2011, festoi premierën e tij botërore në International Auto Show Amerikës së Veriut në Detroit (14 - 22 janar 2012). Me dimensionet e tij të jashtme (gjatesi gjeresi lartesi: 3547/1506/1701 mm) ajo mund të pothuajse të shkojë pa u vënë re në ngarkim ...

Read full article »

2013 zgjuar Ebike

Rubric: interesant | 29 May 2015 | Comments Off në 2013 zgjuar Ebike
2013 Smart ebike

2013 zgjuar Ebike i zgjuar, biçikleta dhe makinë elektrike të bëjë një ndeshje perfekte lidhjet kanadez Ka dy lidhjet kanadeze me Ebike Zgjuar. motor Mirëmbajtja pa rear-wheel qendër dhe njësia e kontrollit janë zhvilluar dhe janë të furnizuara nga BionX e Aurora, Ontario. dhe, Kontrolli G2 BionX console është projektuar nga çmim-fituese Dartmouth, N.S. i lindur, Matthew Finbow. Njesia e kontrollit, e cila kishte qenë në prodhimin dhe përdoret nga të tjerë para se të zgjedhur nga SMART. Pas diplomimit nga Torontos Humber College Bachelor i programit të dizajnit industrial në 2007, dhe vendosjen e tretë në Konkursin Dizajn Automobilistikë Botërore të njëjtin vit, Findow u punësua nga një ndarje të sapo-formuar ...

Read full article »

prishet zgjuar escooter mbuluar – Shqyrtime Motorbikes, Lajme & këshillë – bikepo…

Rubric: interesant | 23 May 2015 | Comments Off në prishet zgjuar escooter mbuluar – Shqyrtime Motorbikes, Lajme & këshillë – bikepo…
Smart escooter breaks cover – Motorbikes Reviews, News & Advice – bikepo…

prishet zgjuar escooter mbuluar New skuter premium elektrike përdor iPhone si një çelës, dhe përmban një airbag, handgrips nxehtë dhe më shumë Ne kemi parë skuter elektrike vijnë e të shkojnë: Yamaha nisur peshën e saj të lehta (56kg) EC-03 në Japoni në fillim të vitit, dhe ne kemi parë edhe zero scoots emetimit në Australi si fatkeq Vectrix. Çfarë e bën këtë intriguese elektrike skuter është se ajo është e ndërtuar nga një kompani makinë - Mercedes-Benz - dhe do të nisë në shfaqje motor Paris ndërkombëtar në tetor. Mercedes i ri skuter kompakt elektrike, 'escooter’ ariu është i kompanisë mikro quajtur makinë: i zgjuar. Lëvdatë një dizajn futuristic, escooter zgjuar atë ...

Read full article »

Update On 2014 Zgjuar Electric Scooter

Rubric: interesant | 16 May 2015 | Comments Off në Update On 2014 Zgjuar Electric Scooter
Update On 2014 Smart Electric Scooter

Lajme Info Muajin e kaluar, automaker gjermane zgjuar, zbuloi se scooter tyre të gjithë-re elektrike do të jetë lëshuar në 2014. Pavarësisht duke Data e lëshimit publikun, Zgjuar nuk zgjodhi për konsumatorët çelës në në çdo detaje shtesë. Kjo është deri tani. Kompania, njohur kryesisht për microcars prodhuese, sapo ka specifikuar disa karakteristika të escooter e saj të ardhshëm, duke përfshirë edhe çmimin e saj, varg, Lloji i Baterisë, ndërtimit dhe teknologjisë së aftësive. The 2014 Zgjuar Electric Scooter skuter elektrike SMART do të shfaqë një 48-volt litium-jon paketë bateri, e cila furnizon fuqinë për një motor 4-kW elektrike. motor skuter është një njësi e rrotës shpërndarës, që ndodhet në rrotës së pasme. Sa për punën e, smart-së ...

Read full article »

Partnerët zgjuar me Vectrix për të prodhuar eScooter ScooterFile saj

Rubric: interesant | 15 May 2015 | Comments Off në Partnerët zgjuar me Vectrix për të prodhuar eScooter ScooterFile saj
Smart Partners with Vectrix to Produce its eScooter ScooterFile

Partnerët zgjuar me Vectrix për të prodhuar eScooter saj Ne kemi raportuar në maj se zgjuar kishte plane të botës reale për konceptin elektrike skuter ajo tregoi në shfaqje Paris Motor në 2010. Paraqitur sipas squarely lavdërojmë-besoj-it-kur-ne-shohim-it, se historia është duke parë jetën e re sot si kompani elektrike skuter Vectrix ka njoftuar se do të jetë në partneritet me zgjuar për të prodhuar eScooter. "Zgjuar dhe Vectrix janë të dy pionierë të mobilitetit elektrik për qytet", thotë Dr Annette Winkler, Shefi i zgjuar. "Skuter i zgjuar do të jetë një i zgjuar e vërtetë dhe ne duam ta bërë atë një ikonë e mobilitetit urban -. Ashtu si Fortwo zgjuar" Njoftimi zyrtar nga Vectrix dhe i zgjuar pikave në dëshirën e tyre ...

Read full article »

carz e re dhe bikes: 2010 Zgjuar pics eScooter Concept

Rubric: interesant | 13 May 2015 | Comments Off në carz e re dhe bikes: 2010 Zgjuar pics eScooter Concept
New carz and bikes: 2010 Smart eScooter Concept pics

2010 Zgjuar pics eScooter Concept 2010 Zgjuar eScooter Concept 2010 Zgjuar eScooter mbrapa view 2010 Zgjuar eScooter Concept photo 2010 Zgjuar eScooter Concept foto 2010 Zgjuar eScooter Concept Një skuter mund të jetë një pushim nga tradita për Smart, por një elektrik me dy veta, si ky koncept Escooter për 2010 Paris Motor Show, i përshtatet mirë me shtytje markë për mobilitetin e qëndrueshëm urban. Escooter tregon se çfarë është një integruar, Qasja e hapur ne duhet të subjektin e mobilitetit urban, thotë zgjuar shefi Dr. Annette Winkler në një deklaratë të përgatitur. [ajo ofron] edhe më shumë argëtim ngarje në qytet, edhe më shumë përshtatshmëria për mjedisin përkatës ndenjes, edhe më shumë fleksibilitet ...

Read full article »

Unë kam qenë me të vërtetë duke shpresuar për të injorojë këtë’ Scootin’ Old Skool

Rubric: interesant | 7 May 2015 | Comments Off në Unë kam qenë me të vërtetë duke shpresuar për të injorojë këtë’ Scootin’ Old Skool
I was really hoping to ignore this’ Scootin’ Old Skool

Unë kam qenë me të vërtetë duke shpresuar për të injorojë këtë ... Koncepti elektrike zgjuar escooter (Daimler photo) Ajo mund të jetë i vetmuar qenë zëri në shkretëtirë, i vetmi që duket në njoftim perandorin që të gjithë të tjerët mendon se është e veshur në mënyrë imët është në fakt prapanicë-nekkid. Por i tillë është rasti me escooter ardhshëm zgjuar (nuk ka kapele, ju lutem). Në një deklaratë për shtyp të lëshuar bashkërisht nga prindi i zgjuar Daimler dhe Vectrix. krijuesit e VX-1 maxi skuter, kompanitë njoftoi një partneritet së bashku zhvillimin versionin e prodhimit të konceptit escooter prezantua në 2010 Paris Motor Show. Ndërsa lirimin në fjalë është e gjatë në platitudes dhe të shkurtër në detaje, duket të ngjarë escooter do të përdorni ...

Read full article »

Paris Motor Show 2010: Zgjuar escooter Autocar

Rubric: interesant | 27 Apr 2015 | Comments Off në Paris Motor Show 2010: Zgjuar escooter Autocar
Paris motor show 2010: Smart escooter Autocar

Paris Motor Show 2010: zgjuar escooter 29 shtator 2010 luftuar ndarje zgjuar Mercedes-Benz do të testuar reagimin e publikut për një alternativë të re me dy rrota në makinën e saj nënshkrim Fortwo qytetit në Motor Show Paris javës së ardhshme me zbulimin e këtij futuristic-looking plug-in skuter elektrike. Cilësuar si një koncept, e ashtuquajtura escooter është në mesin e një numri të dy dhe katër rrota propozime drejtori zgjuar menaxhues Marc Langenbrinck është duke konsideruar për prodhimin, si pjesë e një miratuar së fundmi programi në shtëpi që ka për qëllim të më shumë të përqëndrohet operacionet e përditshme të Prodhuesi gjerman i makinave mbi lëvizshmërinë Zgjidhjet. Shih pics zyrtare të konceptit të ri zgjuar escooter Kjo është parë me ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.