Suzuki SV 650 s Rishikimi

rubrikë: Suzuki | 14 qershor 2015 | Comments Off në Suzuki SV 650 s Rishikimi
Suzuki SV 650 s Review

Suzuki SV 650 s Rishikimi Suzuki SV-650 është biçikletë e fundit për të më vënë në kontakt me anën time fëminore. megjithëse, në qoftë se ju krahasoj atë për bikes të tjera në treg, kjo nuk është nge për të shpjeguar pse. SV-650 merr admiruar shikimet edhe pse do të bëjë asgjë për të kujtuar të gjithë ju jeni ose Billy Toughguy apo Speed ​​Racer. Kjo është një biçikletë SKINY me një cant rehatshëm sportive në footpeg dhe timon plan urbanistik. Në 5'11 i aftë të ishte një të shtrënguar parëndësishëm edhe pse asgjë në krahasim me Sportbikes vrapues kopje të ngjashme me seri GSXR Suzuki-së. Kaloni mbyt dhe ju shkoni shumë më të shpejtë, nuk ka pritur për motor të ndërtuar revs ndërsa me 600 katër bikes formë cilindri. Si ju era ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 Suzuki Burgman 650 ABS Test Drive dhe rishikimi: Skuter për motoçiklistëve?…

rubrikë: Suzuki | 10 qershor 2015 | Comments Off në 2013 Suzuki Burgman 650 ABS Test Drive dhe rishikimi: Skuter për motoçiklistëve?…
2013 Suzuki Burgman 650 ABS Test Drive And Review: The Scooter For Motorcyclists?…

2013 Suzuki Burgman 650 ABS Test Drive dhe rishikimi: Skuter për motoçiklistëve? Unë jam një pronar kryqëzor. Unë kam marrë për të pranuar atë imazh ka diçka të bëjë me krenarinë time të pronësisë. Më pëlqen se si biçikletë e mia duket, dhe unë si atë që thotë për mua. Kohët e fundit kam parkuar kryqëzor tim në Brea, California në Suzuki Motor Suzuki Motor i Amerikës, inc. zyrat qendrore, dhe hipi jashtë në një Burgman Suzuki 650 ABS për një makinë dy-javore testit. Burgman është një mega-skuter. Një vëzhgues i rastësishëm nuk mund menjëherë të njohin dallimin në mes të një skuter dhe një motor, por për të riders se është vetë-evidente. Një motor është ndërtuar rreth motorin e tij, i cili zë pozitën qendrore në biçikletë. Kalorës straddles ...

Lexo artikullin e plotë »

problemet e mundshme të jetë i vetëdijshëm – Suzuki DR650 Wiki

rubrikë: Suzuki | 5 qershor 2015 | Comments Off në problemet e mundshme të jetë i vetëdijshëm – Suzuki DR650 Wiki
Potential problems to be aware of – Suzuki DR650 Wiki

problemet e mundshme të jetë i vetëdijshëm 42 faqe në Kjo wiki Motori DR650SE ka një reputacion të shquar për kohë të gjatë, Jeta e shërbimit pa probleme. Sigurisht, ajo duhet të shkojë pa thënë se mirëmbajtja e duhur është çelësi për këtë jetëgjatësi, dhe inxhinierët suzuki kanë bërë jetën tuaj më të lehtë në këtë drejtim. DR650 është një biçikletë shumë miqësore për të punuar në, përgjithësisht. Është gjithashtu një projektuar mirë, motor të ulët-theksoi, me një sistem të shkëlqyer vajosje. Asgjë nuk është e përsosur, megjithëse. Unit Neutral Dërgimi (NSU)- Kjo është një sensor brenda motor që dritat tregues Neutral mbi dash. Ajo është mbajtur në vend nga dy vida. Ka raste shumë të rralla kur këto vida kanë mbështetur ...

Lexo artikullin e plotë »

RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Burgman 650 ABS RideApart

rubrikë: Suzuki | 23 Mund 2015 | Comments Off në RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Burgman 650 ABS RideApart
RideApart Review: 2013 Suzuki Burgman 650 ABS RideApart

RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Burgman 650 ABS Merrni lehtësinë e përdorimit të një tradicionale skuter hap-me, pastaj shtoni një motor të fuqishëm të mjaftueshme dhe kalorës dhe akomodimit të pasagjerëve të rehatshme të mjaftueshme për ta bërë atë sa më shpejtë dhe praktike, si një motor i madh. voila, ju keni Suzuki Burgman 650, skuter më të shtrenjtë në shitje në Amerikë. Cfare ka te re Në vend se një redesign terren-up, Ky Burgman i ri është më shumë një optimizimin e një të vjetër, fillimisht futur në 2002. Suzuki anketuarve klientët e saj për reagime, pastaj bëri të mirën e tyre për të përshtatur biçikletë të re për të dëshiron dhe nevojat e tyre. Për shkak të QAP unik / drivetrain saj konvencionale tufë, përpjekja e nevojshme për të nxitur Burgman madh rreth me ...

Lexo artikullin e plotë »

2012 Suzuki Burgman 650 Executive - Përdoret 2012 Burgman 650 Ekzekutiv në…

rubrikë: Suzuki | 19 Mund 2015 | Comments Off në 2012 Suzuki Burgman 650 Executive - Përdoret 2012 Burgman 650 Ekzekutiv në…
2012 Suzuki Burgman 650 Executive – Used 2012 Burgman 650 Executive at…

2012 Burgman 650 Executive 2012 Suzuki Burgman 650 ekzekutiv Intro Suzuki Burgman është një skuter elegant dhe ekonomike që është projektuar për të siguruar riders me lirinë e një motor të plotë-size në një më të vogël, më e lehtë për të menaxhuar paketa. Burgman u prezantua në 1999. Fillimisht modeli formacion përbëhej nga AN250 dhe AN400. AN250 u ndërprerë në 2002, zëvendësohet nga UH125. Një vit më pas Suzuki prezantoi AN650. për 2012 Suzuki ka bërë dy modele në dispozicion: the 2012 Suzuki Burgman 650 Exec dhe të vogla 2012 Suzuki Burgman 400 ABS. The 2012 Suzuki Burgman 650 Exec është një skuter aerodinamik që është në dispozicion në Pearl Hënë gri guri dhe Pearl White Mirage. ...

Lexo artikullin e plotë »

2013 Suzuki Burgman 650 Rishikimi ABS

rubrikë: Suzuki | 14 Mund 2015 | Comments Off në 2013 Suzuki Burgman 650 Rishikimi ABS
2013 Suzuki Burgman 650 ABS Review

Gjitha breshër Burg Mighty Print Email një shoku Kthehu Mbrapa Printo këtë faqe Nga Jon Lengston korrik 19, 2013 13 Fotografitë nga: Suzuki "Wow." I kapur veten duke shqiptuar atë thirrje disa herë gjatë disa ditëve të fundit. Mahnitur ose befuddled, the 2013 Suzuki Burgman 650 ABS sigurt më la gaping. I pari tha se "wow" të gjatë dhe të ulët, kur unë fillimisht ndrydhur mbyt skuter së, befasuar këndshëm në smoothness dhe thellësinë e saj powerband. menjëherë pas kësaj, I tha se përsëri çështje-e-factly kur kam shikuar për një buton të kontrollit të lundrimit që nuk ekziston. I hooted atë nën përkrenare tim, ndërsa përkulur vështirë në një qoshe përpjetë, magjepsur nga zhdërvjelltësi të habitshme biçikletë-së; I mërmëriti atë në ...

Lexo artikullin e plotë »

Suzuki SV650 & SV650S v-binjak motor sportive

rubrikë: Suzuki | 13 Mund 2015 | Comments Off në Suzuki SV650 & SV650S v-binjak motor sportive
The Suzuki SV650 & SV650S v-twin sports motorcycle

Perspektiva Një pronar mbi mesme biçikletë sportive v-binjak Suzuki-së. Është kaq e bukur! SV650S mia në elementin e saj në çedër Gorge - mundësi e mirë për të "hipur kanion 'në jug perëndim të Anglisë. Një hyrje e shkurtër për biçikletë. Suzuki SV650 u lirua të parë në 1999 dhe shpejt zhvilluar një reputacion pozitiv. jashtëzakonisht të përballueshme, biçikletë ofruar një paketë të thjeshtë dhe efektive të duket e mirë dhe një motor ëmbël kombinuar me një kornizë të karakteristikave të veçanta të trajtimit. SV shpejt fituar titullin e "një biçikletë e madhe për botën e vërtetë’ nga komentues të ndryshëm, dhe u bë një zgjedhje e rekomanduar e udhëtim kalimtare për ata që marrin një hap deri në makina të mëdha ...

Lexo artikullin e plotë »

Motor Trike Konvertimi për Suzuki Burgman 650 skuter

rubrikë: Suzuki | 10 Mund 2015 | Comments Off në Motor Trike Konvertimi për Suzuki Burgman 650 skuter
Motor Trike Conversion for Suzuki Burgman 650 Scooter

Motor Trike Shtyp konvertimit për Suzuki Burgman 650 skuter Suzuki Burgman 650 me Motor Trike konvertimit Suzuki Burgman 650 Trike Konvertimi Motor Trike, inc. ka lëshuar një të gjitha-re kit trike konvertimit për Suzuki Burgman 650 skuter. E "Breeze", si konvertimi është quajtur, është projektuar për të përshtaten 2003 për të paraqitur Suzuki Burgman 650. Jeff Vey (Motor Trike Owner) thotë: "The Breeze ka qenë në listën tonë të dëshirave të projektit për më shumë se 3 vjet. Ju mund të thonë se ajo ka qenë e zhvendosur rreth ndërtesës së inxhinierisë duke pritur për nga ana e saj për të shkëlqejë. "The Breeze ka një dizajn të pastër me një listë të karakteristika standarde që pasqyrojnë njohuritë dhe inxhinieri e mbi 20 vjet përvojë në këtë ...

Lexo artikullin e plotë »

2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Krahasimi – Motor USA

rubrikë: Suzuki | 26 Apr 2015 | Comments Off në 2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Krahasimi – Motor USA
2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Comparison – Motorcycle USA

2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Krahasimi Suzuki ka një birrë e fortë në vijim, si dhe për të saj Wee-Strom. Shih pse në 2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Krahasimi Video . V-Strom lehtë lë pas konkurrentët e saj të vetme-cilindër me një jetë të shëndetshme 64.43 kuaj-fuqi që vjen në 9000 rpm, vetëm 700 para Rev limiter nis në. fueling Perfect nga EFI lejon kalorës të thirrni në saktësisht se sa ata kanë nevojë. Fuqia tërheq nga shumë më poshtë në rpm gjithë rrugës për të Redline me çift rrotullues maksimal (42.7 lb-ft) që vijnë në 6600 rpm. Kurbë rrotullues eshte praktikisht i sheshtë, refuzimin për të kon off derisa ajo nears 8000 Mark rpm. Kjo përhapja e çift rrotullues është e shkëlqyer për rrugë dhe i poshtër përdorim ku riders mund të zhvendoset pak ...

Lexo artikullin e plotë »

2012 Suzuki V-Strom 650 Rishikimi ABS- Suzuki V-Strom 650 Ride parë

rubrikë: Suzuki | 24 Apr 2015 | Comments Off në 2012 Suzuki V-Strom 650 Rishikimi ABS- Suzuki V-Strom 650 Ride parë
2012 Suzuki V-Strom 650 ABS Review- Suzuki V-Strom 650 First Ride

2012 Suzuki V-Strom 650 ABS - First Ride mesme Twin-Cylinder Adventure-Tourer rafinuar. Kur Suzuki kthye të U.S. të tregut në 2011 pas një pauze një-vjeçare me një linjë të vogël, por të fortë të modelit, V-Strom 650 ABS ishte edhe një herë ndër shitësit më të mirë të saj. Kështu që, nuk është çudi që ky asfalt të orientuar, mesme V-Twin aventurë-Tourer është përditësuar dhe përmirësuar për 2012. Hulumtimi Suzuki i tregut tregon se 97 për qind e V-Stroms nuk e lënë pistë. Kështu që, inxhinierë përqendruar në bërjen e V-STROM një Streetbike edhe më të mirë, kështu drejtues të qartë të krahasimeve me më shumë jashtë rrugës-aftë BMW F800GS dhe Triumfi Tiger 800XC. Ndryshime janë bërë bazuar kryesisht në reagime nga ...

Lexo artikullin e plotë »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.