2008 Suzuki B-King testuar!

Rubric: Suzuki | 19 Jun 2015 | Comments Off në 2008 Suzuki B-King testuar!
2008 Suzuki B-King tested!

Hayabusa deri tani është një emër i tillë provokuese njihet menjëherë me shpejtësi. dhjetë vitet e saj tani që 1998 kur biçikletë u zbulua për herë të parë. 2008 është edhe një herë në vit për shpejtësi dhe Hayabusa nuk gaboj. Suzuki madje ofron një version zhveshur tani dhe ne nuk jemi të sigurt që një më mirë të mbajë! fjalë: Tor Sagen / Photography: Martin Leyfield dhe Tor Sagen Të dy bikes tani të shfaqë 1340cc çift rrotullues Ladenin në-linjë katër. Ata janë të dy të lehtë të jetë entuziast në lidhje dhe kjo nuk është gjithmonë rasti për metal japoneze! Në selinë e as dy nuk ka kurrë asnjë dyshim se ju jeni kontrollin e muskujve të jashtëzakonshme dhe të pastër! Kam kaluar gati dy javë në B-mbretit të parë dhe në tim ...

Read full article »

Suzuki në nivel 2007 Frankfurt Motor Show – Car Next Pty Ltd – 17Gusht, 2007

Rubric: Suzuki | 11 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki në nivel 2007 Frankfurt Motor Show – Car Next Pty Ltd – 17Gusht, 2007
Suzuki at the 2007 Frankfurt Motor Show – Next Car Pty Ltd – 17th August, 2007

Botërore Premiere Suzuki Splash Koncepti Botërore Premiere Kizashi Duke paraqitur SX4 WRC (Botëror Rally Championship) 2007 - Pilotët 2007 Suzuki do të paraqesë një qëndrim sy-infektues me një numër të botës premiera në 62 International Motor Show në Frankfurt në shtator. Zhvilluar rishtazi makinë Splash kompakt përfaqëson Model World strategjik nga Suzuki katërt në vetëm tre vjet. Ashtu si paraardhësit e tij, i shpejtë, Grand Vitara dhe SX4, Splash është i orientuar fuqishëm drejt stilit të projektimit evropian, i cili vazhdon strategjinë gjithë botën Suzuki-së. Një Highpoint më tej në qëndrimin e Frankfurtit do të jetë futja e automjetit konceptit Kizashi. Ky zbulim i madh në segmentin e klasës së mesme ...

Read full article »

Suzuki GSX-R / 4 përditësim Concept për Tokio?

Rubric: Suzuki | 8 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki GSX-R / 4 përditësim Concept për Tokio?
Suzuki GSX-R/4 Concept update for Tokyo?

Suzuki GSX-R / 4 përditësim Concept për Tokio? Suzuki GSX-R / 4 përditësim Concept për Tokio? qershor 22, 2005 Thashethemet dalin nga Japonia sugjerojnë Suzuki mund të jenë të gatshëm për të vënë në GSX-R / 4 makinë koncept të parë tregoi katër vjet më parë në prodhim me një njoftim për shkak se këtë vit Tokyo Motor Show. Makina multi-tipare GSX-R / 4 Koncepti i kombinuar Suzuki së automobilave dhe motor teknologjive për të krijuar një automjet një-e-nje-lloj lartë të performancës duke përdorur 1.3-litër 173 motor kuaj-fuqi e motor GSX1300R Hayabusa për të krijuar një teknologji të lartë, alumin-i përshtatur, peshë e lehtë 640 kilogram dyvendësh sportscar i aftë për 140 mph dhe motor-si nxitimi. Me thashethemet tashmë ...

Read full article »

2008 Suzuki B-King

Rubric: Suzuki | 1 Jun 2015 | Comments Off në 2008 Suzuki B-King
2008 Suzuki B-King

2008 Suzuki B-King Një motor aq i mrekullueshëm dhe në mënyrë të veçantë që të vendosur jashtë një revolucion styling me një pamje të vetme publik si një biçikletë koncept në Tokyo Motor Show në 2001. Now, koncepti është bërë një realitet i prodhimit, dhe artikulli i vërtetë është këtu. Mbështetur deri duket e saj të mrekullueshme me një performancë të vërtetë Suzuki. Sjellja e performancës të lë pa frymë, përsosmëri teknologjik dhe styling e madhe në rrugë. Duke kombinuar forcën dhe personalitetin me çift rrotullues muskulor dhe exhilarating përgjigje mbyt. Me 1,340cm3 e zhvendosjes dhe të avancuara valvula Suzuki Dual Throttle (SDTV) injektimit të karburantit digital shfaqur dyanshëm hartës selectable që i përshtaten preferencat personale. Shpërndarja ...

Read full article »

Suzuki @ Frankfurt ’07 : Lajme & raportet : punë automobilistike : web Wombat

Rubric: Suzuki | 20 May 2015 | Comments Off në Suzuki @ Frankfurt ’07 : Lajme & raportet : punë automobilistike : web Wombat
Suzuki @ Frankfurt ’07 : News & Reports : Motoring : Web Wombat

Suzuki @ Frankfurt ’07: Modele të reja, Gara ri Cars Suzuki SX4 WRC Suzuki Kizashi Shizuoka, Japan Ju mund të thoni kur Frankfurt Motor Show arrin, sepse pothuajse çdo krijues të vetëm makinë në të gjithë botën fillon të nxjerr modele të reja, ose në shumë raste – të tilla si Suzuki-së – makina koncept. Suzuki ka shfaqur një treshe e automjeteve të reja në nivel ’07 Motor Show në Frankfurt, makinë të re Splash kompakt, SX4 WRC, dhe më intriguese të të gjitha Kizashi. Duke marrë një fletë nga libri Mazda e përdorimit monikers tradicionale japoneze për të përmendur konceptin e saj dhe të tregojnë makina me influencë, Kizashi përkthehet përafërsisht në 'prelud'. Modeli i ri do të jetë një mjet të mesme ...

Read full article »

:: Suzuki B-mbret ::

Rubric: Suzuki | 14 May 2015 | Comments Off në :: Suzuki B-mbret ::
:: Suzuki B-king ::

Suzuki B-mbret Suzuki b-mbret Unique: b-mbreti dhe pajisje suzuki origjinale! b-king sistemi i shkarkimit nga Joshimura, me KE homologimi trajtoj veten dhe të re b-mbretin tuaj të një sistemi shkarkimi me pak e Mitsubishi lancer malaysia. makina Scion porosi. 1999 am Pontiac Grand në. german vetë propeled watches. ashbona b-mbret. Suzuki B-mbret Motorcycles klikoni në këtë foto! ajo s Suzuki b-mbret (gsx1300bkk8)! ndërtuar me kuaj-fuqi dhe stil agresiv që thotë t bela don me mua. Tokat B-mbret në Halesowen suzuealers autorizuar Streetbike të Halesowen, do të jetë ing një mysafir shumë të veçantë për ditën e tyre të hapur këtë të diel, si Suzuki pre-prodhimit b. Duke u bashkuar me b-mbretin në krye të performancës suzuki ...

Read full article »

Suzuki B-King testi motor hipur thisisbristol Bristol Post

Rubric: Suzuki | 23 Apr 2015 | Comments Off në Suzuki B-King testi motor hipur thisisbristol Bristol Post
Suzuki B-King motorcycle test ride thisisbristol Bristol Post

Suzuki B-King Nuk ka gjë të tillë si një biçikletë të keq këto ditë, por çdo tani dhe përsëri ju vijnë të gjithë një motor që kalon kufirin dhe hyn në kategorinë e jashtëzakonshme. Pa një hije e një dyshim B-King është një makinë të tillë. Duke filluar jetën si asgjë më shumë se një koncept kthehet në 2002, ajo kapur imagjinatën e publikut biçikletë-blerjen në një masë të tillë që Suzuki kishte mbetur me pak mundësi, por për ta kthyer ëndrrën në realitet. Është marrë pesë vjet të gjata për ta bërë atë në prodhim, dhe ajo, Unë mund t'ju siguroj, është slowest udhëtimi B-King është gjithnjë e mundshme për të bërë. Nën rrethana të vështira Suzuki kishte për të siguruar absolutisht i sigurt se në qoftë se ata bënë një biçikletë që ...

Read full article »

2008 Suzuki B-King GSX1300BK(njëjtën bazë gen2 motor si Hayabusa)+pagesë shtesë

Rubric: Suzuki | 22 Apr 2015 | Comments Off në 2008 Suzuki B-King GSX1300BK(njëjtën bazë gen2 motor si Hayabusa)+pagesë shtesë
2008 Suzuki B-King GSX1300BK(same base Gen2 engine as Hayabusa)+Extras

2008 Suzuki B-King GSX1300BK(njëjtën bazë gen2 motor si Hayabusa)+pagesë shtesë – #x0024;8490 (Wausau Area) 2008 Suzuki B-King GSX1300BK 11,807 Miles (në kohën e postimit) $8,490 një pronar, garaged, Formë e mirë, + Shtesa të cilat përfshijnë. Dy Brothers Racing Dual V.A.L.E. Shqip-on Carbon Fiber shter, TBR Fender Eliminator, TBR P1 P1X Race Fuqia Këshilla (3-4dB 7-8dB suppressors zhurmës). Gabim në janë bërë për të drejtuar me ose pa fut (fut ishin ekstra). Ajo është me zë të lartë, pa asnjë fut, vetëm louder se aksioneve me P1, dhe diku në mes me P1X (instaluar aktualisht). Woolich Racing Logbox / ECU Editor, ECU Interface Shaloni, USB Cable, PC Software. Kjo është ...

Read full article »

Rruga : Çështje 13 : B-King – Ian Kerr nget Suzuki B-King dhe…

Rubric: Suzuki | 18 Apr 2015 | Comments Off në Rruga : Çështje 13 : B-King – Ian Kerr nget Suzuki B-King dhe…
The Road : Issue 13 : The B-King – Ian Kerr rides Suzuki’s B-King and…

B-King Ian Kerr nget Suzuki B-King dhe arrin në përfundimin se "më shumë është më e’ Versioni i prodhimit të Suzuki B-Mbreti është po aq mbresëlënëse sa prototipi fillestar ishte mënyrë mbrapa në 2001, pavarësisht pritë. Sigurt a shumë ka ndodhur në ato gjashtë vjet që ajo ka marrë për të bërë një realitet dhe ndoshta tani ka bikes të tjera që do të tërheqë të njëjtin lloj të vazhdueshem të gjatë duket se kjo biçikletë e bën, por kjo është tashmë një legjendë e gjallë. Kjo është një biçikletë që nuk ka qenë shumë larg nga faqet e lajmeve dhe me sa duket ka shkaktuar disa luftimeve të brendshme në Suzuki në mes të departamenteve të marketingut dhe inxhinieri, por ata janë të gjithë miqtë e tani. Pavarësisht një tallaze-down gjysmë-rrugë origjinale ...

Read full article »

2008 Suzuki B-King Sport Rider

Rubric: Suzuki | 12 Apr 2015 | Comments Off në 2008 Suzuki B-King Sport Rider
2008 Suzuki B-King Sport Rider

146_0803_18_z + 2008_suzuki_b-King + andrew_trevitt.jpg Kjo ishte një lëvizje mjaft të guximshme nga një OEM japonez. Edhe një me një reputacion të gjatë-vendosur për ecurinë e mbi të gjitha. Kur Suzuki zbuloi origjinale B-King koncept biçikletë në nivel ’01 Tokyo Motor Show, gjithë pjesa tjetër e makinerisë interesante shfaqet në këtë ngjarje venitur në harresë aq sa publiku Sportbike ishte i shqetësuar. bikes Concept zakonisht shfaqë idetë e egra dhe alternative në projektimin motor, dhe ndërsa B-Mbretit përfshirë pjesën e saj të vizioneve joortodokse të ardhmen e motoçiklizmit në paketën e saj të përgjithshëm, elementi kryesor i biçikletë-motori-është ajo që mahnitur publikun. Në vend të disa biokarburanteve ose elektrike / hibride ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.