RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Hayabusa RideApart

Rubric: Suzuki | 17 Jun 2015 | Comments Off në RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Hayabusa RideApart
RideApart Review: 2013 Suzuki Hayabusa RideApart

RideApart Rishikimi: 2013 Suzuki Hayabusa 2013 Suzuki Hayabusa është përditësuar me Brembo Monobloc calipers reja frenave radial dhe anti-lock frenat. A mundet që një ndryshim i tillë i vogël për të mbajtur atë të rëndësishme në 2013? Një ditë i hipur 2013 Suzuki Hayabusa në një rrugë të mirë-planifikuar rreth Palomar Mountain? Sign mua. Hayabusa është një motor shumë interesante, ndryshe nga pothuajse çdo gjë tjetër në treg dhe, me ndryshimet e bëra për 2013 biciklete, ajo premtoi se do të jetë një ditë e tmerrshëm. Ne morëm për të hipur ndarjes nga të shkurtër në autostradë pa pagesë, shtrihet e gjatë e hapura të autostradës, sweepers bukur shpejtë, dhe roades malore të ngushta dhe të gjithë me një përbërës të formës së prerë: një përcjellje të policisë për të bllokuar jashtë pjesët e rrugës për ne, kështu që ne mund të ...

Read full article »

Suzuki Tl1000S Specifikimet eHow

Rubric: Suzuki | 15 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki Tl1000S Specifikimet eHow
Suzuki Tl1000S Specifications eHow

Specifikimet Suzuki Tl1000S përmasat Pushimi në një wheelbase 57.5 inç është një shasi 81.3 inç i gjatë, 29.8 inç i gjerë dhe 46.3 inç të lartë. Vendi është pozicionuar 32.9 inç nga niveli i tokës dhe pjesën e poshtme të kornizës hap terren nga 5.5 inç. Pesha e thatë e Suzuki — pesha e automjetit pasi ajo ka qenë drenazhuar e të gjitha lëngjeve të saj, të tilla si nafta dhe gazi — është 427 paund. motor Një motor V-lloj drejton Suzuki. Ky motor ka dy cilindra duke vënë larg nga njëri-tjetri, marrjen e një V-formë. Të dy cilindra kanë një diametër prej 3.6 inç, i cili është i njohur si lindi. Pistons të udhëtuar 2.6 inç brenda cilindra, njohur si infarkti. Çdo cilindër është e pajisur ...

Read full article »

Suzuki GS1000

Rubric: Suzuki | 13 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki GS1000
Suzuki GS1000

SUZUKI GS1000 Ja se çfarë Jarmo Haapamaki në Suzukicycles.org ka për të thënë në lidhje me Suzuki GS1000: të gjithë habitshme, Suzuki Motor Company paraqiti një prototip vonë të GS1000, e tyre të parë 1000 cc motor në shfaqje Paris motor, 64-Fair an der Porte de Versailles, në 1977. Përsëri në 1977, prodhuesit garuan kundër njëri-tjetrit duke i bërë më të mëdha dhe më të fuqishme motorët motor (tingull të njohur?) dhe 1000 ishte një numër shumë i respektuar në panelin anësor. Kawasaki kishte lëshuar tashmë KZ1000 dhe Yamaha e XS11 e saj të fuqishme. Honda kishte GL1000 saj Gold Wing. Suzuki ishte e fundit e japoneze "e madhe katër" për t'u bashkuar me ekskluzive "1000 klubi cc" me GS1000. ...

Read full article »

Brocks Performance: ZX-14 Diary – pjesë 1

Rubric: Suzuki | 10 Jun 2015 | Comments Off në Brocks Performance: ZX-14 Diary – pjesë 1
Brocks Performance: ZX-14 Diary – Part 1

Dita 1—Pick-up biçikletë të hënën, May 1, 2006: 12:30PM – Ka marrë telefonatë nga "Vista Jim" në Vista Kawasaki në Dejton, Ohio që kërkesa ime për dispozicion ZX-14 i pari që Përfaqësitë e tij kishte qenë FINALLY përmbushur. Emërimi është bërë për të marr biçikletë në 3:00PM. 3:00PM – Arriti të marr kuqe të ndritshme 2006 ZX-14. natyrisht, artikuj prej lëkure e mia të reja janë të zezë dhe blu, por si Murphy do të ketë atë, Kjo biçikletë ishte një "jo ndeshje" për ndonjë prej lëkure që kam në pronësi ndonjëherë. mallkim, 66% shans për të mos marrë kuqe, dhe biçikletë e kuqe ishte i pari për të treguar. Oh well ... Unë kam për të bërë pjesë, dhe e kuqe duket e mirë në një lloj Ferrari të rrugës. 3:45PM - Leave Vista Kawasaki me biçikletë (1 milje në ...

Read full article »

motor modifikim

Rubric: Suzuki | 8 Jun 2015 | Comments Off në motor modifikim
Modifikasi motor

motor Modifikasi Motor racing-MV Agusta F4 RR prodhuesi aktual i motor garash-garën për jetë më të mirë në veprat që ata krijojnë. Çdo favor motor të tilla të tepërta. Si ne të merrni vështrim të parë në 2012 MV Agusta F4 RR Corsacorta. Kjo e bën 198hp, MV përmban short-stroke motor Corsacorta. Ne mund të presim të shohim 2012 MV Agusta F4 RR Corsacorta mund të konkurrojnë edhe më shumë se tregtarët e tjerë në atë kohë këtë verë, me çmimet në lagjen e $ 30,000 +. Kawasaki ZX-14R në strip I rritur si ventilatorit e roadracing, kështu Dragracing përdoret për të duket i mërzitshëm për mua. Jo më! Kjo ishte hera ime e tretë në bordin e një ZX-14 në strip, dhe kjo është provuar gjithmonë të jetë super emocionuese dhe tepër komplekse, si një kalorës ...

Read full article »

Hyundai i10 1.0-litra benzinë ​​prototipi i parë me makinë Shqyrtim për Autocar

Rubric: Suzuki | 7 Jun 2015 | Comments Off në Hyundai i10 1.0-litra benzinë ​​prototipi i parë me makinë Shqyrtim për Autocar
Hyundai i10 1.0-litre petrol prototype first drive Review Autocar

Hyundai i10 1.0-litra shqyrtim prototipi i parë me makinë Çfarë është ajo? Një version prototip i I10 gjitha-re Hyundai. një hatchback kompakt që është projektuar për të rivalizuar makina të tilla si Panda Fiat . Ne testuar një version të hershëm të ardhshëm-gen Hyundai I10 në Suedi në fillim të këtij viti, por tani inxhinierët raportoni makina është pothuajse gati prodhimit dhe Autocar u ftua në Turqi për të përzënë një prototip vonë. I10 i ri ka nevojë për të ndërtuar mbi suksesin e modelit të mëparshëm; në 2008 Ne quajtur I10 parë makinën tonë të vitit. Por, ndërsa ne e kemi dashur paketimin e saj dhe stil, ajo ishte e qartë se Hyundai nevojshme për të rriten dhe për të gjetur vendin e vet në treg. Pra, ky version - bazuar në një platformë të re të përbashkët me ...

Read full article »

Schwafelforum 2008 AKTIVITETET RACING Suzuki Motorcycle

Rubric: Suzuki | 7 Jun 2015 | Comments Off në Schwafelforum 2008 AKTIVITETET RACING Suzuki Motorcycle
Schwafelforum 2008 SUZUKI MOTORCYCLE RACING ACTIVITIES

Ekipi Office Suzuki Press – shkurt 12, 2008. Suzuki Motor Corporation ka kënaqësinë të njoftojë aktivitetet e saj Motor Racing për 2008. Përmes pjesëmarrjes së saj garash në të gjithë globin, Suzuki do të publikojë superioritetin e produkteve të saj motor në tregun botëror dhe të riafirmojë trashëgiminë e saj gara për publikun. ROAD RACING 1) MotoGP World Championship: klasë: MotoGP. Makinë: GSV-R. ekip: RIZLA SUZUKI MotoGP. riders: Loris Capirossi, Chris Vermeulen. Në 2007, Fabrika RIZLA SUZUKI MotoGP skuadra morën pjesë në këtë klasë me dy riders, John Hopkins dhe Chris Vermeulen, bordin e 2007 GSV-R, një makinë kapacitet motor i të cilit kishte qenë ulur nga 990cc në 800cc në përputhje ...

Read full article »

I RI 2009 Vmax Komente dhe Opinione

Rubric: Suzuki | 25 May 2015 | Comments Off në I RI 2009 Vmax Komente dhe Opinione
NEW 2009 VMAX Comments and Opinions

Ride parë: 2008 Yamaha V max 29/08/08 Jon Urry na dërgon përsëri përshtypjet e tij musclebike padurim-pritur Yamaha-së 200bhp Ka qenë dymbëdhjetë vjet në bërjen por Yamaha ka nisur më në fund Vmax e tyre të ri. Ajo ka qenë me vlerë të presim? Duke shitur mbi 100,000 makina mbi mbretërimit 16-vjeçar modelin e vjetër të, Yamaha mori kohën e tyre me modelin e ri për të siguruar që ata e mori atë vend në. dhe më në fund, tani është këtu, bisha ndihet absolutisht e përsosur. Yamaha pretendojnë motori i ri Vmax bën 200bhp me 123lb.ft e çift rrotullues. gjëra mbresëlënëse. Pra, çfarë është ajo si? Kjo do të mbajë veshje të lartë (i pestë) të drejtë deri në 1,500rpm por do të tërheqë pastër dhe pa probleme të drejtë deri në (i kufizuar) më i lartë ...

Read full article »

motorcycles Top: janar 2011

Rubric: Suzuki | 22 May 2015 | Comments Off në motorcycles Top: janar 2011
Top motorcycles: Януари 2011

[redaktoj ] energji avulli Në 1860 Pierre Michaux. një farkëtar në Paris. themeluar "Michaux dhe Cie’ (Michaux dhe kompani), kompania e parë për të ndërtuar biçikleta me pedals quajtur një triçikël në atë kohë, ose Michauline. [2] motor i parë me avull powered mund të gjurmohen të 1867, kur djali Pierre Ernest Michaux pajisur një motor të vogël me avull në një prej 'velocipedes'. [3] Dizajni shkoi në SHBA kur Pierre Lallement. një punonjës Michaux i cili gjithashtu pohoi se kanë zhvilluar prototipin në 1863, paraqitur për patentën e parë me biçikletë me U.S. Zyra e Patentave në 1866. [4] Në 1868 një amerikan, Silvester Howard Roper i Roxbury. Massachusetts zhvilluar një cilindër binjak ...

Read full article »

Save 20% në OEM Suzuki Motor Motosport Federatës Ruse

Rubric: Suzuki | 19 May 2015 | Comments Off në Save 20% në OEM Suzuki Motor Motosport Federatës Ruse
Save 20% on OEM Suzuki Motorcycle Parts MotoSport Russian Federation

Suzuki weaves brenda dhe jashtë krijues katërt më e madhe e Japonisë automobilave nuk e kam marrë fillimet e saj me makina. Suzuki filluar në 1909 si Suzuki përvijohet Works, themeluar nga Michio Suzuki i cili shpikur një lloj të ri të gërshetim makine. Të afrohet ishin të suksesshme, por Suzuki shikuar në zgjerimin dhe në bazë të kërkesës së konsumatorit filluar me makinë në 1937. Disa vite më vonë, disa makina kompakte prototip janë bërë. Lufta e Dytë Botërore vënë një ndalim të prodhimit të makinave dhe më pas Suzuki u kthye për të bërë afrohet. Tregu pambuku rrëzua në 1951 kështu Suzuki herë menduar për makinat. However, Japonia e nevojshme të transportit të përballueshme dhe të besueshme. Një clip-on gaz powered motor bashkangjitur biçikleta shfaqur si ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.