Suzuki Motors

Rubric: Suzuki | 17 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki Motors
Suzuki Motors

American Suzuki Motor Corporation (ASMC) u themelua në 1963 nga kompania mëmë Suzuki Motor Corporation (SMC). në nëntor 5, 2012, ASMC njoftoi planet për të rindërtoj biznesin e saj të përqëndrohet në rritjen afatgjatë të saj Motorcycles / ATV dhe Detare ndarjeve dhe për të pushuar dhe për të ndërprerë shitjet e reja të automobilave në U.S kontinentale. Me selinë botërore në Hamamatsu, Japoni, SMC është një automobil larmishëm të gjithë botën, motor dhe motor outboard prodhues. themeluar në 1909 dhe të përfshihet në 1920, SMC ka operacione në 201 vende dhe rajone Suzuki Headquarters - Hamamatsu, Japoni Suzuki Motor Corporation (OTC: SZKMF) telefon: +81-53-440-2061 Duke filluar biznesin në 1909 si Suzuki vegjë ...

Read full article »

Suzuki Verona EX – Test Road – Shqyrtime Car – Car dhe Shofer

Rubric: Suzuki | 9 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki Verona EX – Test Road – Shqyrtime Car – Car dhe Shofer
Suzuki Verona EX – Road Test – Car Reviews – Car and Driver

Suzuki Verona EX Një Korean u rrit me një emër japonez erë dy herë më e ëmbël. Kujtoni Daewoo Leganza? Kjo ishte një sedan i bukur në mes të madhësisë Korean mundësuar nga një lashtë GM katër-Banger nga Australia, shiten këtu nga një kompani zengjim me asnjë histori, disa tregtarët, dhe një skemë krisur marketingut që ka propozuar që të ketë fëmijët kolegj shesin makina me njëri-tjetrin. Ajo ishte e vështirë për të rekomanduar atë makinë me një fytyrë të vërtetën për të gjithë ju mund të takohen kurrë përsëri, pavarësisht vlerës së saj të dukshme për para. nuk është e habitshme, Daewoo falimentoi nën një borxh dërrmuese të disa $10 miliardë, pas së cilës GM swooped në dhe qershi-zgjedhur copa më të mira të konglomeratit të formuar një kompani të re të quajtur GM Daewoo Auto Teknologjia ...

Read full article »

Motorcycles hershme japoneze [Arkivi] – S.E. Asia Motor Touring Forumet…

Rubric: Suzuki | 9 Jun 2015 | Comments Off në Motorcycles hershme japoneze [Arkivi] – S.E. Asia Motor Touring Forumet…
Early Japanese Motorcycles [Archive] – S.E. Asia Motorcycle Touring Forums…

28th mars 2009, 05:05 PM Kjo filloi si një përgjigje të shkurtër, por unë përfundoi duke shkuar nëpër të gjithë industrisë japoneze motor e cila është mjaft interesante, por pak kohë konsumojnë, Që unë tashmë kanë një sasi të madhe të materialit unë publikoj këtë post e parë, duke përfunduar tri postimet e ardhshme. Dhe David Rickman, Seley, Dunstall,Dresda etj histori po vjen. Po komentet tuaja të vërtetë janë mjaft interesante. Pse vdesin Motor Industry English kaq shpejt. Dhe komentet tuaja në lidhje me Formel 1 Kompetenca janë mjaft të vërteta. Sidomos pas performancës gjithëpërfshirës Ross Brawn, në seancën e fundit të trajnimit sot. Në këtë moment situata F1 është si më poshtë, por ajo është ende England dominuar. ...

Read full article »

Natyra e David Suzuki – Yahoo News Canada

Rubric: Suzuki | 8 Jun 2015 | Comments Off në Natyra e David Suzuki – Yahoo News Canada
The nature of David Suzuki – Yahoo News Canada

Lajmet e fundit » David Suzuki ka kuptuar më në fund se ka disa kodra ai nuk mund të ngjiten. Now 77 vjeç, që kanë të bëjnë me përdhes dhe keqtrajtimeve të tjera të moshës, mjedisor më i njohur në botë tregtohen fundit në biçikletë e tij malore për një me një motor elektrik. Udhëtim nga shtëpia e tij ujore në lagjen Kitsilano Vankuver të tij të Zyrës në West 4th Avenue, nuk është shumë e gjatë, por kjo është kryesisht përpjetë. Dhe edhe pse ajo kurrë nuk ka qenë e kënaqshme, përpjekja papritmas filloi të duket e padurueshme verën e kaluar. Kështu ai kërkoi ndihmë teknologjike. "Perëndia, në moshën time, nuk mund të mashtrojnë pak?" ai pyet. Pranimi i vogël i humbjes erdhi vetëm disa javë pasi një shumë më të ...

Read full article »

Suzuki Motor Accessories [Motorcycles dhe bikes]

Rubric: Suzuki | 3 Jun 2015 | Comments Off në Suzuki Motor Accessories [Motorcycles dhe bikes]
Suzuki Motorcycle Accessories [Motorcycles and bikes]

Suzuki Motor Accessories Suzuki tregtarët motor Për gati gjashtë dekada, Suzuki ka prodhuar mjeteve motorrike. Ndërsa kompania Suzuki ka lindur në 1909, kompania prodhuar biçikleta e saj të parë të motorizuar (Power Lirë) në 1952. Në 1953, Automjetet Suzuki fitoi e tyre të parë të shumë racave. Kjo ishte kur një automjet Diamond Pa fitoi ngjarje 60cc në Ngjit malin Fuji Hill. Që atëherë, Suzuki ka fituar disa prestigjioze jashtë rrugës gara me motor, duke përfshirë: 50cc World Championship, 125 cc World Championship, 500cc World Championship, AMA Superbike Championship, Botëror Motocross Championship dhe World Superbike Championship. In fact, Suzuki ka fituar disa nga garat e mësipërme gjatë ...

Read full article »

Suzuki Afrika e Jugut Adventure & Sport Johannesburg Gauteng Afrika…

Rubric: Suzuki | 26 May 2015 | Comments Off në Suzuki Afrika e Jugut Adventure & Sport Johannesburg Gauteng Afrika…
Suzuki South Africa Adventure & Sport Johannesburg Gauteng South…

Suzuki South Africa Në 2009, Suzuki kthyer 100 vjeç dhe ende përpiqet për të vazhduar dërgimin në gamë të gjerë të makinave, 4WD-së, motorcycles dhe produkte detare që ofrojnë vlera të shkëlqyera për të holla dhe besueshmërinë e jashtëzakonshme. Suzuki, megjithëse, vjen nga fillimet e shumë e përulur. Michio Suzuki themeluar kompaninë në Hamamatsu, Japonia në 1909 si një prodhues i afrohet, një pajisje e përdorur për thurje tekstile. Gjatë periudhës së pas Luftës së Dytë Botërore, biçikletë motorizuar Suzuki- Power Lirë- fituar një reputacion për cilësinë dhe besueshmërinë. Ajo u pasua nga 125 cc Colleda motor dhe makina pioniere Suzulight lehtë që stimulohen revolucionin automotive Japonisë. Michio ...

Read full article »

Historia e Suzuki Motor Corporation – Kryetarët veshje

Rubric: Suzuki | 19 May 2015 | Comments Off në Historia e Suzuki Motor Corporation – Kryetarët veshje
The History of Suzuki Motor Corporation – Gear Heads

Historia e Suzuki Motor Corporation Motor Corporation Suzuki u themelua për shkak të një sipërmarrje të re ka filluar nga Suzuki përvijohet Works. Suzuki vegjë Punon u themelua në 1909 nga Michio Suzuki. Kompania do të ndërtojë gërshetim afrohet për industrinë e mëndafshit dhe do të prodhojë gërshetim makina që do të eksportohet jashtë shtetit. nga 1920 kompania do të bëhet i përfshirë si Suzuki vegjë Prodhim Company. Kompania do të marrë shumë sukses nga planet e saj dhe do të fillojë të diversifikuar veten duke filluar me prodhimin e automjeteve të vogla. Në 1937 Suzuki do të fillojë ndërtimin e automjeteve prototip për kompaninë dhe brenda 48 muaj do të ketë automjete para të gatshme për prodhim. Gjatë Botës ...

Read full article »

motorcars luksoze: marsh 2011

Rubric: Suzuki | 19 May 2015 | Comments Off në motorcars luksoze: marsh 2011
Luxury MotorCars: March 2011

Toyota Corolla Historia (FWD): 1987-1997 Në 1984, Corolla u zhvendos në formatin pioneered nga Hillman Avenger: makinë front wheel me një transversely montuar me katër cilindra motor, dhe MacPherson struts deri para dhe spirale burimet në shpinë (SR5 Coupe dhe hatchback dhe kamionçinë stacioni do të konvertohet më vonë). Një numër i vogël i diesels janë shitur në SHBA, por këto janë anuluar shpejt; dhe një version i ri i 1.6 motor litër, lëvdatë cams dyfishtë lart dhe katër valvulave për cilindër, u shtua në mes të 1984 në pjesën e pasme Coupe wheel drive dhe liftback, krijimin e Corolla GT-S. Fun për të përzënë GT-S tërhequr një pas; dhe motori është përdorur në MR2 origjinale, futur në ...

Read full article »

Motorcycles Makina, Trucks & Autos Page 27 eHow

Rubric: Suzuki | 17 May 2015 | Comments Off në Motorcycles Makina, Trucks & Autos Page 27 eHow
Motorcycles Cars, Trucks & Autos Page 27 eHow

Motoçikleta 1980 Sportster Wheel Specs Harley-Davidson, një kompani me bazë në Milwaukee, ka prodhuar linjën e saj Sportster e motoçikletave të vazhdueshme që nga viti 1957, duke i dhënë nderin për të qenë mjeti më i vazhdimisht prodhuar në Shtetet e Bashkuara. Kur ajo u prezantua për herë të parë, ajo u përshëndetur si një fabrikë moderne të energjisë, me një motor që e zhvendosur 55 inç kub dhe kishte një raport compression të 7.5 për një. konsumatorët blerë 1,983 Sportsters në 1957. Në 1980, prodhuesi shitur 14,767 Sportsters. 1977 yamaha 650 syze Yamaha prodhuar XS650 nga 1968 to 1985. Biçikletë ishte një motor klasik. Ajo paraqiti një motor me piston zhvendosjen e 654cc. The 1977 yamaha XS 650 shkoi nga ...

Read full article »

Si për të rregulluar pezullimin në një Katana 750 eHow

Rubric: Suzuki | 13 May 2015 | Comments Off në Si për të rregulluar pezullimin në një Katana 750 eHow
How to Adjust the Suspension on a Katana 750 eHow

Si për të rregulluar pezullimin në një Katana 750 Udhëzime Kontrolloni shtytje fikje parametrat e pirun përpara së, përdorur pullat rregullues në majën e dy tuba të pirun në pirg sipërme drejtuese. Kthejeni clockwise lënë rregullimi knob, duke përdorur një kaçavidë banesë, llogaritur sasinë e klikimeve derisa çelës nuk mund të shndërrohet më tej. Kjo është e përcaktimit aktual reagim. Rrotulloni çelësin reagim kundër akrepave të sahatit të njëjtin numër të klikimeve për të rivendosur vendosjen reagim. Përsëriteni në të djathtë përshtatur çelës për të siguruar se të dy këmbët pirun janë vendosur në mënyrë të barabartë. Rregullo vendosjen shtytje fikje pasme amortizues-së, me anë të çelësit rregulluese në pjesën e poshtme të amortizues. Kthejeni përshtatjen ...

Read full article »
përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.