2010 Yamaha Stratoliner Deluxe Yamaha Motorcycles .org – Yamaha Motor…

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe Yamaha Motorcycles .org – Yamaha Motor…
Yamaha Stratoliner Deluxe

25 nëntor, 2009 në 1:02 pm

Stratoliner ri me një pjesë të madhe, peshqesh skalitur, xham shorty dhe hardbags mbyllje për stilin e fundit.

Futja e re 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe. rehati, komoditet dhe stil janë mbiemra më të mira për të përshkruar këtë të ri rastësor fustan plot turne mali. Nga ajri e saj autentike ftohur motor V-Twin me EFI të hijshme "New-klasike" linja styling të peshqesh ri, the 2010 Stratoliner Deluxe është e gatshme për një kohë të rëndë rrugor.

Crosstown ose jashtë qytetit.

Mendoni të gjitha baggers janë krijuar të barabartë? Mendohu perseri. I ri 2010 Yamaha Stratoliner Deluxe është një nga më të fuqishme dhe me stil. i madh, era qethur peshqesh me Ipod jack, folësit besnikëri të lartë, dhe xhamash ftohtë shorty; gjerë ngjyrë-përputhet mbyllje, shpejtë-release sidebags vështirë; karburantit fuqishëm injektuar 113-kub inç pushrod V-Twin motor; kornizë të gjatë dhe të ulët alumini për trajtimin e pabesueshme; dhe një dizajn të veçantë neo-aerodinamike.

Është e lehtë për të parë pse i ri 2010 Stratoliner Deluxe është në një klasë të gjitha e saj.

Merrni fituar çmimin tonë Stratoliner dhe përzierje në lehtësitë më popullore turne në dispozicion sot dhe ju keni me stil të ri Stratoliner Deluxe.


Featuring një peshqesh të vështirë me një mini xham agresive dhe ngjyra krahasohen çanta vështirë, Deluxe është e gatshme për të bërë përshtypje. Plug në iPod tuaj, kthehet deri meloditë me timon montuar kontrollues audio dhe le milje zbehet në distancë.

Key Features: Të gjitha të reja për 2010

• Stratoliner Deluxe standarde vjen me një peshqesh që përfshin folës të integruar dhe një krik iPod®, plus një përshtatshëm, timon-montuar audio sistemi i kontrollit.

• një palë të madh, color-përputhet, mbyllje sidebags vështirë shpallni me Stratoliner Deluxe shkëlqyer për hauls gjata dhe udhëtime të shkurtra, dhe të ofrojë edhe më shumë kapacitet se sa sidebags Stratoliner.

• fuqishme dhe të bukur 113-kub-inch (1854cc) i ftohur me ajër, pushrod V-twin prodhon goditje të madhe në çdo shpejtësi.

• injeksion Twin-bore downdraft elektronike karburantit siguron efikasitet optimal motor dhe përgjigje mbyt në gamë të gjerë të mundshme të kushteve.

• Dizajni Neo-aerodinamike jep Stratoliner Deluxe një pamje krejtësisht të veçantë dhe peshqesh ofron mbrojtje të shkëlqyer motit.

• gjata dhe kornizë alumini të ulët ofron duket e madhe dhe trajtimin e të lehta ndryshe nga ndonjë tjetër kryqëzor madhësi të plotë.

• Një vend skalitur bën të Stratoliner Deluxe një vend i shkëlqyer për t'u ulur në rides të gjata.

• Star® Accessories Katalog është e mbushur plot me pjesë të cilësisë së lartë që të ftojë pronarët Star për të shprehur plotësisht individualitetin e tyre.

• 113-kubik inç (1854cc) i ftohur me ajër, pushrod 48-shkallë V-binjak ka duket masive dhe të performancës.

• Katër valvulave pushrod-aktivizuar dhe dy kandelat elektrike për cilindër. Të sigurojë efikasitet optimal djegies.

• Ceramic-përbërë kromuar cilindra për shpërndarje të lartë të ngrohjes me Pistons të falsifikuara ftohur nga avionët e naftës. Ofron besueshmërinë shquar dhe jetë më të gjatë motor.

• 9.48:1 raporti compression dhe agresive koha cam prodhimit të rritur fuqinë në të gjithë bordit.

• Computer-e kontrolluar, twin-bore, injektimit të karburantit monitoron parametrat shumta motor për të llogaritur përzierje e përsosur në të gjitha kushtet; Me kënd të gjerë 12-vrimë injectors karburantit sigurojë atomization shkëlqyer.

• shter valvula Ultimate Fuqia (EXUP®) brenda dy-në-një sistem i shkarkimit nxit rrotullues në varg 2500-3000-rpm.

• speciale porosi machining e ftohjes skajet fin i jep një pamje xhevahir-si në motor si drita godet atë nga kënde të ndryshme.

• 3300 rpm në 75 mph jep disa ide të fuqisë së Stratoliner Deluxe dhe cruisability. çift ​​rrotullues maksimal arrihet në vetëm 2500 rpm.

Shasia / Pezullimi

• kornizë alumini është dritë, i ngurtë, dhe kërkon pak saldimet për një të qetë, look të pastër. Një dritë, Controlled-Plotësoni hedh swingarm plotëson stilin aerodinamike biçikletë dhe zvogëlon peshën pa sustë për trajtimin e madhe.

• tuba 46mm pirun të shërbyer deri në një udhëtim të shkëlqyer dhe një pamje të ëmbël.

• A tucked-nga-e-syve shoku vetme me preload rregullueshme pranverë nga prapa ofron një udhëtim të qetë nën ngarkesa të ndryshme.

• një trashë, kromuar luks 1.25-inch timon në clamps kromit kryen instalime switchgear e Stratoliner Deluxe-së në brendësi.

• Flangeless, rezervuar karburanti Teardrop mbart një të plotë 4.5 gallons e karburantit.

• lëmuar, 12-foli rrota ndjell një sy trashë foli, por mbajnë gomave moderne pa trung radiale; një 130/70-18 para dhe një yndyrë, 190/60-17 pasme për grip të shkëlqyer.

• Front cilindër mjeshtër frenave me levë integruar vepron një palë 298mm disqe para shtrydhur nga calipers forta Monobllok për pushtet të shkëlqyer, ndihem, dhe stil të madh.

Yamaha Stratoliner Deluxe

• Strong-dhe-drita rrip final rrugët e transmetimit të fuqisë normalisht dhe me efikasitet me rrota e pasme.

• Floating floorboards dhe një rregullueshme thembra / toe Shifter ndihmojë në sigurimin e një të rehatshme, udhëtim të ulët-përpjekje.

Features shtesë

• Dizajni Neo-aerodinamike jep Stratoliner Deluxe një pamje krejtësisht të veçantë dhe peshqesh ofron mbrojtje të shkëlqyer motit.

• Një vend skalitur bën të Stratoliner Deluxe një vend i shkëlqyer për t'u ulur në rides të gjata. Përmirëson rehati varg të gjatë.

• trarëve Pozicioni brenda banesave kryesore Dritat sigurojë shikueshmëri të madhe.

• Left-thumb switch lartë trare, dhe kaloni right-thumb për aktivizimin fakultative dritat accessory lëvizëse, ofrojnë lehtësinë e operacionit.

• Jewel-si të arsyeshme dhe të përfundojë, dhe bojë me cilësi Star, krom dhe vëmendje në detaje janë të dukshme në të gjithë Stratoliner Deluxe.

• look neo-retro Classic orkestrim clock-style plotësuar Stratoliner Deluxe-së dhe përmban analog shpejtësimatës, takeometër dhe karburantit matës, së bashku me tripmeters binjake dixhitale dhe rrugëmatës.

• Bright multi-reflektor dritë, LED dritë e pasme dhe amber ana sinjalet prapa lente të qarta të japë një vështrim porosi.

Specifikimet USA

2010 Yamaha Stratoliner Deluxe

MSRP * $17,490 (korb) Në dispozicion nga janari 2010

Type: 113-kubik inç (1854cc) ftohur me ajër 48 ° V-dyshe; pushrod OHV, 4 valvola / cilindër

Kalibër x goditja: 100mm x 118mm

compression Ratio: 9.48:1

Delivery karburantit: Twin-Bore injektimit të karburantit elektronike;pozicion sensor vavul

Yamaha Stratoliner Deluxe
Yamaha Stratoliner Deluxe
Yamaha Stratoliner Deluxe
Yamaha Stratoliner Deluxe

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.