Yamaha C3 – Performance Upgrade Loobin’ tubat

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha C3 – Performance Upgrade Loobin’ tubat
Yamaha C3+

natyrë’ tubat

Yamaha C3 - Upgrade Performance

April 23, 2011

Për të festuar viti im i tretë hipur tim 2008 Yamaha C3, I vendosur për të pavlefshme pjesën tjetër të garancisë dhe ndreq kryerjen pak. për fat të keq, ka një sasi shumë e vogël e informatave të dobishme atje rreth C3 (aka Giggle, aka Vox). Kam pieced së bashku një pak të mirë të informacionit në mënyrë që unë jam regjistruar këtu për veten dhe dikush tjetër në të njëjtën pozitë.

Gjëja më e rëndësishme të dini fillimisht për akordim deri C3 është që ju duhet të hiqni rondele kufizuese . Diskutimet e akordim të performancës C3, modifikime peshë rul, dhe ndryshime të tjera të gjitha të supozojmë se ju keni de-kufizuar skuter. Nëse ju nuk e keni, ndryshimet që ju bëni do të jetë shumë konfuze dhe aspak ajo që ju presim. Për shembull, I bleu një seri të re të peshave rul dhe kishte ato vënë në para restrictor ishte hequr.

Në vend të përmirësimit të performancës, I kam përshpejtim të madh ... të drejtë deri deri në 30mph, kur biçikletë goditur limiter rev dhe nuk do të shkojë ndonjë të shpejtë. nuk është e dobishme. ) Pas heqjes rondele kufizuese, I testuar atë për herë të parë me peshat aksioneve rul, dhe ishte në gjendje për kunj shpejtësimatës do pak drejt greminës me lehtësi - diçka që unë kurrë nuk kishte qenë në gjendje për të bërë para.

Hapi tjetër është për të zëvendësuar peshat rul siç diskutohet në film I lidhur lart. Peshat rul ndihmuar kontrollin e sa shpejt ndërrime raporti gear CVT . peshat e lehta të ju jap përshpejtim më të mirë dhe më të ulët teorikisht shpejtësinë top-fund, ndërsa peshat më të rënda të ngadalësojë rritjen në raport gear, sakrifikuar fuqi të ulët-fund për shpejtësi të lartë të lartë.

Me C3, një nga problemet tuaja më të rënda është ngadalësuar kur shkon përpjetë, kështu që unë besoj se, në përgjithësi, peshat e lehta janë ato që ju dëshironi. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur ju jeni duke përdorur të Dr. Makara rrëshqitje pesha rul, të cilat janë një formë të ndryshme që ju jep më shumë të lartë fund thjesht duke i lejuar pjatë të shkojë më tej.

Këtu është informacioni që ju duhet të vërtetë, e cila mori mua disa duke bërë për të mësuar: peshat modelet rul mbi C3 gjashtë gram dhe 15mm x 12mm . I bleu një sërë 16-13 4G pesha që dyqani kishte për të bluaj poshtë në mënyrë që ato të përshtaten në bursë variator. Video I lidhur lart rekomandon peshat 5G, dhe unë mendoj se kjo është një rekomandim i mirë në qoftë se ju jeni duke kërkuar për shpejtësi maksimale të lartë-fund dhe duke e mbajtur disa përmirësuar performancën kodër-ngjitje. Dr im i tanishëm.

Peshat e rrotull janë ndoshta rreth 3.9g pasi u rruhet poshtë, dhe ndërsa të ulët-fund përshpejtimi është e mirë, fund të lartë është disi mungon. Unë nuk mund të masë shpejtësinë e lartë-fund për momentin si shpejtësimatës nuk është 40mph dobishme kaluara. Mendimi im për këtë mund të ndryshojë pas disa eksperimentimi, Unë kam udhëtuar vetëm një milje pak me peshat rruhet 4g.

Gjithashtu vini re se ndërsa peshat aksioneve rul nuk mund të krejtësisht të dalë jashtë, pas 12,000 milje e imja ka treguar shenja serioze të veshin pabarabartë me disa pesha që ka fusha të shumta që kishin qenë rubbed banesë.

më në fund, gomave tuaja janë të rëndësishme. I zëvendësuar gomat aksioneve C3 me goma Michelin Reggae (The Stock gomave në Zuma) pas aksioneve gomat e veshur jashtë. Ky doli të jetë diçka e një problemi - kam humbur 3-4mph në fund të lartë, duke shkuar nga të qenit në gjendje për të goditur 42-43 për të qenë të mbërthyer rreth 39mph (Kjo ishte de-kufizuar para dhe zëvendësimin peshat rul).

Unë besoj se Reggaes kanë një rezistencë të konsiderueshme më të lartë kodrina, e cila është përgjegjëse për përshpejtimin ngadaltë dhe shpejtësi më të ulët të lartë. Gjetja e goma me rezistencë kodrina ulët rezulton të jetë një tjetër problem i vështirë, si shumë prodhues gomave nuk lista rezistencën kodrina e gomave që ata shesin. Kjo është linja ime e tanishme e hulumtimit, dhe ndoshta do të përfundojë në thirrjen e gomave kompanive dhe duke u përpjekur për të marrë informacion të drejtpërdrejtë.

Një shënim i fundit - duke punuar në QAP në C3 është i parëndësishëm, si edhe unë mund ta bëjë këtë. Një herë ju merrni ul receptorin e telefonit të tij, të gjithë gjë merr vetëm rreth 10 minuta për të marrë veç e veç. ju duhet:

Një pikëllim rrip mjaft e madhe për të mbajtur Variator në vend, ndërsa ju merrni si rrufe në qiell Variator off (shikoni videon)

10mm, 8mm, dhe 17mm bazat dhe një pikëllim socket me një zgjerues që është të paktën katër inç

5mm Allen pikëllim (pikëllim magji) për të hequr motorino goditje


Pjesa më e vështirë është duke u bulon Variator off - Unë kisha për të përdorur një gjatësi prej tub PVC për të dhënë vetes levave të mjaftueshme për të marrë atë bulon 17mm off, dhe ajo mori mua disa minuta për të marrë pikëllim rrip të vendosur siç duhet për të mundësuar që levave që do të përdoret.

Hapi im i ardhshëm do të jetë për të porositur një sërë 5g 15-12 Dr. peshat rrotull dhe krahasoni ato me ato rruhet 4G kam në atje tani. pas kësaj, Unë duhet të ketë hulumtim gomave përfunduar dhe një seri të re të gomave në mënyrë. Me këto përmirësimet në vend, Unë duhet të jetë i afërt me 50mph si shpejtësia e mia të lartë duke e mbajtur 115mpg ekonominë e karburantit C3-së.

atëherë, ndoshta, Unë do të shikojmë në një tub të ri.

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.