Yamaha Hyn Tregut Electric Motor – Ultimate Motoçiklizëm

19 Qershor 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha Hyn Tregut Electric Motor – Ultimate Motoçiklizëm


Yamaha Passol

Yamaha Hyn Tregut Electric Motor

Zero-Emetimet Motor

Duke filluar me nisjen e KE-03 skuter elektrike në Japoni, Motor Company Yamaha po hyn në tregun për motoçikleta elektrike, me një sy drejt avancimit në nivel global.

Yamaha planet për të futur motoēikletat elektrike në tregjet e Tajvanit dhe të Evropës në 2011. Kërkesa për motoēikletat elektrike në Japoni, Tajvani dhe Evropa parashikohet të arrijë në 300,000 në 500,000 njësi në mesin e 2010s.

Kina është tregu më i madh për biçikleta elektrike, me kërkesa vjetore vlerësuar tejkalon 20 milionë njësi. A akoma më të madhe të tregut për motoçikleta elektrike pritet të zhvillohet në Kinë.

Yamaha ka nisur në këtë zgjerimin tregun global me synimin për të fituar pjesën më të lartë në të gjithë botën me KE lëshuar rishtazi-03 do të majë shtize zhvillimin e Yamaha formacion motor elektrik duke shkuar përpara.

Yamaha do të zgjerojë linjën e saj elektrike motor të përfshijnë modele për përdorim të biznesit. Nga mesi i 2010s, Yamaha do të kanë prezantuar tre ose katër lloje të ndryshme të motoçikletave zero-emisioneve.

Yamaha do të zgjerojë linjën e saj elektrike motor të përfshijnë modele për përdorim të biznesit. Nga mesi i 2010s, Kompania do të ketë futur tre ose katër lloje të ndryshme të bikes.

shkon drejt 2020, Yamaha do të zgjerojë më tej formacion nga modelet zhvillim që ofron prodhim të lartë, funksion të avancuar dhe të çmimeve të përballueshme. Kjo përpjekje zhvillim do të fokusohet në forcimin e teknologjitë kryesore për bateritë, motorët dhe sistemet e kontrollit.

Yamaha Passol

Pas prezantimit të yamaha Passol skuter elektrike udhëtarëve në 2002 në Japoni, ata e promovuar atë duke dhuruar produktet komunave lokale dhe duke konfirmuar se infrastruktura për plotësimin Passols ishte duke u vënë në vend.

Yamaha ka punuar gjithashtu për të rritur njohjen publike të Passol. nga 2010, Kompania po rrit promovime saj, zbatimin e teknikave të reja të shitjes dhe duke siguruar një numër të mundësive test-udhëtim.

ndërkohë, ajo është e ruajtjen e marrëdhënieve të ngushta të bashkëpunimit me komunat - të rëndësishme për zhvillimin e infrastrukturës së rimbushjes dhe mjedisin e ri urban të nevojshme për EV për të marrë të mbajë dhe të depërtojnë në tregun.

Drejt këtij qëllimi, Yamaha ka u bashkua me Këshillin për Programin Pilot Hamamatsu për të gjeneratës së ardhshme Automjete miqësore me mjedisin. Duke filluar në shtator, do të fillojë KE-03 Testimi verifikimi në Hamamatsu qytetin (Shizuoka Prefecture).

KE-03 vë Yamaha në rrugën drejt shoqërisë ulët të karbonit të ardhmen, por kjo është vetëm një hap i parë. Yamaha Motor parashikon hapa të mëdha përpara në ndjekje të saj të motor elektrik.

historia e mëparshme 2011 Gas Gas EC 250 | Enduro Wallpaper Next histori Rocket Bisedimet RISPOLI I-96 Flat Track

Yamaha Passol
Yamaha Passol
Yamaha Passol
Yamaha Passol
Yamaha Passol
Yamaha Passol
Yamaha Passol

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.