Yamaha FZS1000 Do (2000-2005) Motoçikletë Rishikimi MCN

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha FZS1000 Do (2000-2005) Motoçikletë Rishikimi MCN
Yamaha FZS 1000

pronarët’ Vlerësimi i përgjithshëm (35 komente)


FZS1000 nuk i jepet gjithmonë kredi që meriton. I blerë tim ’05 modeluar një një biçikletë 18-mujore të vjetër me një mijë milje në të dhe në kërkim si ajo sapo doli nga arkë. Pronari i mëparshëm ishte gjithashtu mjaft e mirë për të kanë kaluar një të mirë disa paund në sende të ndryshme nga katalogu Yamaha accessory. pikëpamjet e mia në ndërtimin e cilësisë nuk janë probaly aq të rëndësishme si disa si unë nuk e ngasin me më të keqen e dimrit (I DO udhëtim në dimër, por jo në lagësht.

qenë atje, bërë që, nuk kanë nevojë për atë më LOL) por si një biçikletë tani pothuajse pesë vjeçare ajo mbetet e papërlyer. Edhe pse unë do të kujdesen për bikes mia. Unë kam lexuar komente negative mbi pezullimin, por nuk kanë pasur probleme me imi dhe ishte në gjendje për të vendosur biçikletë për të hipur të shpejtë me tim 13.5 kornizë guri. Unë dyshoj se pezullimi në këto makina mund të veshin më herët se në disa makina të tjera duke qenë zërave të buxhetit.

Kur të ndodhë kjo unë do të jetë mjaft i lumtur për të hedhur një quid pak në renovimit (Si unë jam duke bërë me tim 38,000 Mile VFR800) dhe madje mund të përmirësuar në një shok të mirë pasme dhe burime si pjesa tjetër e biçikletë është edhe e vlefshme. Motori është një bukuroshe. Shumë e tërheqë në çdo veshje dhe të qetë. Pozicioni kalë është neutral dhe ditë-gjatë të rehatshme. Unë kam pajisur një ekran të dyfishtë flluskë si origjinali është i vogël.

konsumin e karburantit është e arsyeshme me 180 milje në tank të mundshëm. Ndoshta unë do të iki edhe VFR në shtëpi vitin e ardhshëm dhe për të marrë turne Fazer. Për ata që kërkojnë për praktike në jetën leukoplast bagazhin në biçikletë është e lehtë me pleanty të sipërfaqeve dhe pika spirancë për shiritat etj. Unë kam një raft Givi dhe kuti për të minave, e cila është e kit i madh dhe nuk e mërzitur trajtimin e makinës. I pëlqen biçikletë, sepse ajo ofron performancë të mirë dhe trajtimin në një paketë të lehtë.

Në rrugë ajo mban deri me shumicën e gjërave. Për të qenë i sinqertë, në qoftë se ju duhet të shkoni ndonjë të shpejtë ju duhet të vërtetë të jetë në një udhë si perfomance zarfi kalon ndonjë gjë të përdorshme në rrugë nëse nuk janë ata lloj që merr trurin tuaj out para se të vënë në përkrenare tuaj. Me një kombinim të (modifikuar) herët motor R1, frenat shkëlqyer dhe një shasi të mirë unë shoh në Fazer si Sportsbike e njeriut të menduarit e.

Dhe në ato terma me të vërtetë është një makinë shumë të mirë të vërtetë.

Yamaha FZS 1000

Diskutoni këtë

FZ1

Unë jetoj në Australi dhe kanë pasur my 03 Modeli nga viti i ri dhe kanë goditur tani 178,000 Kilometra në çdo lloj të sipërfaqes së rrugës dhe në çdo tempereture dhe moti. Ky është im Bike 64 tim 1250 Bandit është 65 tim (po unë kam kaluar 3 Mark rezultati) dhe qenë hipur që kur kam qenë 9 vjeç dhe ende mesatarisht rreth 1600 Kms në javë (Unë nuk e përzënë)

Këto dy bikes bëjmë gjithçka një motoçiklist do të duan me të Bandit qenit Tourer time me gruan dhe shumë e bagazhit tim dhe FZ1 tim me botëve më të mira (dhe më i shtrenjtë) pezullimi i instaluar, Ivans Jet Kit, kuti modded ajrit, të plotë sistemi i shkarkimit Yoshi është e lehtë biçikletë mirën rruga kam udhëtuar gjithnjë e ka zënë ngushtë shumë një konkluzion R1 në ditët pista.

Kjo biçikletë ka pasur vëmendjen mirën mekanike dhe vetëm ka pasur një $5000 rishikim (çdo duke zëvendësuar, shufër me gumga ri dhe vetëm në lidhje me çdo gjë që ka treguar asnjë shenjë të veshin) si kam ndërmend të shkoj në terren me këtë makinë të bukur.

Yamaha FZS 1000

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.