Yamaha Super Tenere Worldcrosser – Ultimate Motoçiklizëm

20 qershor 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha Super Tenere Worldcrosser – Ultimate Motoçiklizëm
Yamaha Worldcrosser Concept
Yamaha Worldcrosser Concept

Yamaha Super Tenere Worldcrosser

Concept Motorcycle

Krijuar nga Yamaha posaçërisht për shfaqje INTERMOT dhe EICMA tregon motor të Evropës në, ri Super Tenere Worldcrosser (Më vjen keq, kjo është vetëm një motor koncept) merr segment aventurë biçikletë një hap më tej.

Tenere Worldcrosser Super tregon motor globetrotting eksploruesit një mënyrë të re për të udhëtuar në të gjithë botën.

Kjo Yamaha 1200cc paralele me dy është plotësisht e pajisur me një gamë të veçantë të përbërësve të lehtë shasi; koncepti i lartë specifikim është projektuar me riders aventureske në mendje që duan një motor supremely aftë për sfidën vështira globale.

Duke krijuar konceptin e modelit Worldcrosser, Yamaha është përpjekur për të kapur frymën e vërtetë të motor Super Tenere.

Me shtimin e një komponentëve disa specialist dhe zëvendësimin e disa pjesëve standarde, Kjo biçikletë aventurë thyer është gati për aventurën më emocionuese jashtë rrugës.

Yamaha Worldcrosser është një biçikletë për të frymëzuar udhëtarët botërore aventurë dhe nuk do të shkojë në prodhim. por në 2011 i ri 2012 super Tenere, në trim standarde, do të godasin brigjet e Amerikës.

Super Tenere i ri paketat një DOHC 1200cc paralele motor ultra-kompakt binjake me një shumë të veçantë 270 Crank shkallë urdhër shkarkimi i afërt të cilit i cili është ushqyer nga një binjak downdraft lindi sistem të plotë injeksion shfrytëzuar 12 injectors vrimë.

Elektronike e të 2012 Super Tenere përfshijnë Yamaha-së shkëlqyeshëm YCC-T teknologji fluturojnë-by-wire cili përputhet me një sistem të gjitha të ri të kontrollit tërheqje, i cili rregullon kohën ndezjen dhe karburantit vëllim injeksion në bazë të tjerr rrota e pasme.

Tre modes Rider-zgjedhur janë në dispozicion për ndeshjen kushtet dhe preferencën kalorës motor-së. Gjithashtu Yamaha D-Mode ka dy parametrat: T-mode për turne dhe hipur përgjithshme, duke i dhënë një përgjigje të butë; S-mode për të hipur Sportit kur kalorës motor dëshiron të jetë e mundur më performanca.

Super Tenere Yamaha përmban ABS me një Brake sistemi të unifikuar (UBS) që punojnë së bashku për të ndihmuar në parandalimin bllokohet timon gjatë frenimit.

Ky sistem i ri mundëson kalorës për të vepruar frenat para dhe të pasme së bashku thjesht duke tërhequr vetëm levë frenave e përparme, veçanërisht e dobishme kur hipur, ndërsa në këmbë në shtylla.

Aplikimi frenave pasme pari refuzon UBS për të siguruar para tradicionale të veçantë dhe kontrollin e pasme frenave. Front dhe disqe pasme hidraulike janë të dy valë-lloj për punën e madhe në ose jashtë rrugës.

The 2012 yamaha 1200 përmban një tank bujare 6-gallon karburant që lejon për turne të gjatë me kalimin e kohës më pak poshtë për të mbushur-ups.

Motor do të jenë në dispozicion përmes një Programi përparësia e dorëzimit në shitësve Yamaha duke filluar në mbarë vendin tani me klientët vendosjen e depozitave para $500.00 dhe dërgesat e filluar në maj të 2011.

MSRP është vendosur në $13,900 dhe Tenere është në dispozicion në Blue ose Raven.


historia e mëparshme 1936 Harley-Davidson | Historia EL Model Next BMW F 650 GS | Recall motor

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.