Yamaha X-max 250 provë

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha X-max 250 provë
Yamaha X-MAX 125

Yamaha X-max 250 provë

shkurt 2, 2012 | paraqitur sipas: yamaha | postuar nga: Rana Abaidullah

U deshën gati dy vjet që ai më në fund mbërriti në Francë, por Yamaha X-Max 250 meritonte prisni: një skuter që e bën 250 cm3 për 400 hije cm3 duke e mbajtur avantazhet e një 125 cm3, atë që një mënyrë e madhe për t'u kthyer licencës tuaj â € 4 490

Ndërsa Italia dhe Spanja mbështjellë nga Yamaha X-Max 250 edhe para fillimit të vëllait të tij të vogël dhe homologu 125 cm3, ajo arrin vetëm në Francë. Një gjashtëkëndor besojnë se tregu pothuajse të pjekur dhe në veçanti i hapur për idenë e Scooters kanë më pak të fuqishme dhe të lehtë. Modelet urbane të tilla si GT Nexus 250 Gilera . Kymco Grand Mendoni 250 dhe X-cituar Piaggio X9 250 dhe tani 250 Satelis kanë punuar për çështjen dhe e bëri vendin e tyre, pasi ai është i vogël dhe i matur.

Yamaha X-max 250 nga një avantazh të vërtetë: ajo thekson shumë argumente teknike të cilat nuk kanë konkurrencë dhe një imazh të mirë dhe një emër të vendosur në mënyrë të vendosur komerciale me X-Max 125 . Ajo prances ende çon në shitjen e Scooters 125 më shumë se një vit pas fillimit të tij, siç tregohet në gjendjen e tregut në prill 2007. The 250 mund të ndjekin shembullin.

Mirë se vini në autostrada!

Kjo është identike me vëllain e saj të vogël në çdo nivel estetike dhe shasi ( dhe për arsye të mirë, the 125 i cili mori përsipër arkitekturës ). Ne kështu gjeni funksion ergonomi e X-Max, me relaksuar pozitën hipur dhe sediljeve sportet e saj në një kohë, dhe shalë të gjerë që i pengon njerëzit të shkurtër dhe vini këmbët tuaja banesë në katin e. veç, paaftësia për të zgjatur këmbët është shumë përvojë në këtë kohë dhe tregon shumë më tepër frustruese.

Ajo duhet të thuhet se me motorin e tij të ri, brilant "pak" skuter është në gjendje për të marrë ju në 150 km / meter h ( vetëm nën 140 km / h reale ) dhe të hapur horizonte të padyshimtë. udhëtime të gjata në të vetme-dhe duo bëhen të konsiderohet plotësisht, dhe konsumi, shpesh përmban më poshtë 4l./100 km, i inkurajon ata për të marrë jashtë për udhëtime të 300 milje dhe më shumë. Me fjale te tjera, duke qenë në gjendje të shtrihet këmbët e tyre do të kishte qenë mirë në këtë rast, një flluskë dhe një vend pak më origjinale të lartë të merituar, sidomos për më shumë se një metër Shtatëdhjetëve.

Performance dhe durim

Ruajtur Michelin saj Gold Premium, X-Max swallows kthesa me lehtësi dhe shpejt të distancohen tjetrin 125 dhe 250 cm3. Ai mund të mësojnë edhe Scooters mes të zhvendosjes dhe nuk mund të bëhet kur të vijë koha të largohet për ndeshjen e madhe fuqishëm, me një sulm të shkëlqyer. një ndjenjë të veçantë dhe një kthim të sigurt për levat ( e cila justifikime pothuajse padisponueshme në katalogun e një version ABS ), frenim i saj gjithashtu llogaritet si një kartë të fortë të X-Max.

veç, motori i saj i fuqishëm dhe vigjilent gjatë gjithë përshpejtimin e tij ka frikë nga asgjë, dhe madje edhe të montuar ferri janë ende në aktivitet të plotë. Aq shumë në mënyrë që Handlebars, ka kushte të trafikut më rrugore, apo edhe duket në gjendje për t'i rezistuar!

However, nëse motori miratim është thjesht pazgjidhura për 250, me fillon të ndritshme, prapësimit dhe dy "majat" kudo karakter të 40 dhe 90 km / orë, ne duhet të pranojmë se fikje dhe gjeometria e këtij skuter janë më të përshtatshme për përdorim dinamike urbane sinqerisht se "kopshtari" në rrugët alternative apo ter. Car në rrugët e vendit Veshje metalike kështu corrugated, drejtues jigs kokë dhe breshëri mbeten.

megjithatë, dy Amortizatore pasme shok, një fëmijë shumë i butë në fillim të garës, por për fat të mirë rregullueshme ka mungesë të efikasitetit. Përfitimet e përgjithshme rehati direkt, duke përfshirë vend veshjes butë dhe të mirë në ashpërsi e udhëzimit është vlerësuar gjithmonë: shasi jetojnë dhe swingarm ngurtë! Në qytet, lëvizëse "Royal" Yamaha X-max 250 është konfirmuar.


Të ekuilibruar dhe mjaft i vogël për të përshtaten në një lumë të makinave, i shkathët, sidomos të gjallë dhe inkurajues, Yamaha 250 ua kalon në artin të ndërtoj disa të shtëna path Handlebars.

Price / performance unbeatable

Evolution logjike dhe siguruar për ata të cilët kanë zgjedhur fillimisht vëllain e tij të vogël se 125 cm3, Yamaha X-max 250 gjithashtu ofron një alternativë interesante për ata që dëshirojnë për të filluar një skuter, lejohet në xhepin tuaj. Sport dhe urban, si i gjithanshëm në përdorimin e saj dhe ekskluzive në ergonomi e saj, ajo kënaqet me motorin e tij, duke mos adresuar aspak tifozët e GT. për € 4,490, ai jep një maksimum për një çmim të ulët.

Është për këtë që të dal një bonus të vogël që ju merrni përdorur shpejt, megjithatë: një kuti ndriçuar dhe një ndarje të vogël storage. Një konkurrent të denjë për Honda SH 300 . pak më efikas, por edhe shumë më të shtrenjtë, Yamaha X-max 250 do të mund të vlerësojmë zhvendosjen e saj në frëngjisht shumë të ftohtë të gjitha argumentet e saj ( të ulët të energjisë dhe performancës superiore me modelin 125 ).

Yamaha X-MAX 125
Yamaha X-MAX 125

artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.