Yamaha XJ6 Diversion – një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme? MIND…

19 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha XJ6 Diversion – një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme? MIND…
Yamaha XJ6 Diversion

Yamaha XJ6 Diversion - një të gjitha rounder për dekadën e ardhshme?

Diçka që unë kam përmendur disa herë në vitet e fundit ka qenë mungesa e emocionuese, por të përballueshme gjithë-beisbolli në ndarjen mesme, një problem që përkeqëson tendencën e riders të kualifikuar rishtazi të hidhen mbi bikes sportive që janë ndoshta shumë nga një pjesë të vogël.

Megjithatë, kjo nuk ishte gjithmonë si kjo. Vetëm picking disa shembuj të rastit nga vitet e fundit njëzet e rastësishëm, ne mund të tregojnë për një bandë e tërë e Bikes se ai shitur mjaft mirë dhe të mbushur një nevojë në një nivel të performancës nën bikes sportive të ditës.

XBR500 provoi kishte një treg për një sportiv i vetëm i gjallë, pavarësisht trajtimit të pazakontë (e di, I vënë 85,000 milje në minierë!). NX650 Dominator shitur në mënyrë të qëndrueshme për vite si një rrugaç urbane me vetëm sa e një peshqesh për të ndërmarrë një shpërthim B rrugor. GPz500 ishte një biçikletë mjaft të këndshme me punën e vetëm të mjaftueshme për ndeshjen trajtimin e saj pak më të pabindur ndërsa peshqesh siguruar mbrojtje të arsyeshme në shpejtësi të autostradës.

Kjo nuk është aq e gjatë që nga ZXR400 ishte një shitës të lartë në tregun e mini-Sportsbike me HP saj 60-rastësishëm shtyjnë atë deri në rreth 130mph. Edhe VFR400 vogël në NC30 saj maskën shitur mirë për diçka që të kushtojë sa më shumë që një 600. GS500 parë u shfaq përsëri në 89 dhe edhe pse ajo kishte një motor të ndërtuar një dekadë më parë, ajo ishte mjaft i aftë për të goditur rreth 115mph me një të vërtetë 50+ hp në rubinet.

Dhe Diversion XJ600 në maskën e saj faired ishte një shitës të qëndrueshme për të riders që donte një të mirë dy deri biçikletë që mund të shkojnë vende me një çmim të buxhetit, edhe në qoftë se ajo nuk ka marrë atje shpejt.

Por një nga një ata u plak dhe u zhduk plotësisht. Ose u zëvendësua me diçka inferiore! NX650 u zëvendësua me të vërtetë të mburravec NX650 Vigor që ishte 15mph ngadalshme dhe e tmerrshme! Motori GPZ shfaq Detuned në ER-5.

GS500 mori vetëm më i ngadalshëm dhe më të rënda. Pension off engines vë në lëvizje bikes vjetëruara edhe e kaluara shitur të tyre nga datë nga 2000; CB500, bandit 600 dhe BMW 650 vetme të gjithë shembujt duke qenë e Bikes që ishin plotësisht të kaluara kryeministër tyre.

Pra, çfarë shkoi keq në vitet '90? rregulloret e emetimit dhe kufijtë e zhurmës janë fajësuar për mungesën e zhvillimit, por unë nuk besoj se për një moment se problemet nuk mund të ketë qenë i mbuluar - 600s dhe Vitet 1000 janë më të shpejtë çdo vit dhe ata përballuar me zhurmë dhe emisioneve regs.

Realiteti është se për dhjetë vjet ose më shumë, asnjë nga përmirësimet e teknologjisë lavished në supersports bikes bëri atë në makinat midrange. Në terma biking, bandit (deri në përditësimin e saj të fundit gjithsesi) u përdorur ekuivalentin e një motor Ford Anglia! Nuk është çudi që ajo ishte 30mph poshtë në kushëriri i tij GSXR dhe bëri shumë të njëjtën MPG e!

Veçanërisht, për kalorës që duan një të mesme me një peshqesh dhe performancë të arsyeshëm dhe aftësinë milje-crunching, përzier me pesha të lehta, Ekonomia e mirë e karburantit dhe një çmim të buxhetit, është e drejtë të thuhet se ka pasur shumë pak zgjedhje në bikes që kanë një peshqesh dhe të arsyeshme mund të klasifikohet si një të gjitha-rounder.

i sigurt, nuk kishte faired Bandit dhe CBF600, gjithashtu V-Strom, TRANSALP, Deauville, dhe GS500 mjerë faired, por asnjëri prej tyre mjaft të goditur vendin për një përzierje të performancës, praktike dhe dhunti. SV650 erdhi afër në maskën faired, por ishte shumë pak sportiv në drejtim të pozicionit të hipur, apo jo sportiv të mjaftueshme në drejtim të performancës, në varësi të perspektivës tuaj!

Rindërtimin e tregut të mesme në shekullin e ri nuk ishte i ndihmuar nga një fillim të rreme me makina zhveshur. Përderisa huligan lakuriq mund të duken të mira në letër, shumë riders duan një makinë relativisht pakomplikuar me një peshqesh - shitjet e dobët e Hornet ri lakuriq së bashku me FZ6 zhveshur dhe GSR600 me të vërtetë duhet të kanë zhgënjyer njerëzit e marketingut.

Ndoshta përpjekjet më të mira të dekadës së fundit ishin Hornet faired Honda i cili ishte i kushtueshëm, por një shitës në mënyrë të arsyeshme të qëndrueshme të drejtë deri 2002 kur ata e ndërprerë atë, dhe Yamaha së vet faired FZ600 Fazer dhe zëvendësimin e tij FZ6 Fazer. Që nga abdikim e Hornet faired, Yamaha kanë pasur këtë klasë shumë e shumë për veten e tyre.

megjithatë, suksesi i fundit i faired ER-6 dhe F800 varients sugjerojnë se tregu është ende atje.

Pra, Suzuki sneaked në GSX650F, një kërkim biçikletë mprehtë me një pamje të veçantë GSXR familjare.

Dhe këtë vit Yamaha janë bashkuar fun me devijim të ri XJ6.

Unë duhet të pranoj nisjen e dy versioneve XJ6, faired dhe unfaired (secili me një opsion ABS), kaloi më nga. Ata nuk kanë qenë saktësisht dhënë inç shtyp e bikes sportive, por kur pashë Diversion në një shitje, Unë u mor me duket.

Kështu që unë e mori një jashtë për disa orë për të marrë disa përshtypje të hipur.

mbyll, ju mund të shihni se është ndërtuar deri në një çmim. Ekran ndihet mjaft joserioz (ashtu si origjinale ER6-F) me trim mjaft të papërpunuar. Ju merrni vetëm një dritë dhe pse një biçikletë e ndërtuar në 2009 Ende kanë një flaktë llambë të vetme dritë bisht; çfarë ndodhi me LEDs?

bit të ndryshme si ndryshim gear dhe leva e frenave pasme janë pikturuar çeliku sesa aliazh, varëse rrobash mbështetëse këmbe janë pikturuar dhe tashmë scuffing me vetëm 500 milje në orën, dhe zona underseat duket e papërfunduar me asnjë dispozitë për ruajtje ndërtuar në.

Por qëndrojë prapa aty ku kostoja e prerjes nuk është mjaft aq e qartë dhe ju keni një peshqesh këndore me një ekran të sheshtë teh se shkurtimet nëpër erë në mënyrë efektive, një dash funksionale që kombinon Speedo digjitale dhe konvencionale kundër rev, një mating gungaç attractively tank me një vend të skalitur, pakta rrota spoked aliazh ...

... dhe neatest kërkuar përsëri përfundojnë në biznes!

Asnjë exhausts underseat këtu ose të shëmtuara i madh, kanaçe i shkurtër, vetëm akra hapësirë ​​boshe me silenciator pothuajse të padukshme varur nën motor Buell-style, daljes vetëm pas këmbës së djathtë. Vetëm numri pjatë / baltëprirës rear varur nga pas në disa pre të shëmtuara bracketry linjat.

Ajo mori mua një kohë për të kuptoj se çfarë fund mbrapa diversioni-së më kujtoi - kjo ishte Kawasaki im AR80 që kam pasur si një makinë e vogël në Londër mbrapa në fillim të viteve '80. Që kishte në dhomën e zgjerimit tucked nën motor me vetëm silenciator i shkurtër mund të daljes në anën, duke lënë të njëjtin boshllëkun rreth rrotës dhe bisht njësi pasme.

Kthejeni çelësin dhe gjilpërë Rev counter shtrihej dial dhe të gjitha dritat ndriçojnë si vetë-testet biçikletë. parashikueshme, biçikletë është e karburantit injektuar pa asfiksim, dhe një shtyp ose dy e butonit ka motor running menjëherë. Sigurisht nuk ka kaloni dritë, por një prekje zgjuar është se drita nuk vjen në derisa motori është i rrjedhshëm.

Gjëja e parë që kam vënë re ulur në biçikletë dhe duke filluar nga ajo ishte shter shënim. Ajo vjen nga vendi i 'gabuar', me tub daljes poshtë ju dhe jo prapa. Është e mbytur, por me shpejtësi të qytetit atë e mori një 'bllokojnë' mjaft e këndshme në të, edhe nëpër priza veshit.

Biçikletë tregon një kthesë të mirë të nxitimit në të parë, por arsyeja është shpejt e dukshme si gjilpërë zooms raundi counter rev - ashtu si devijim vjetër Aircooled, XJ6 e re është shumë e ulët përshtatur dhe godet mezi 50mph në para. Model është përsëritur deri kuti too, me shpejtësi më goditur të shkurtër kuqe linjë të 130. testet Magazine sugjerojnë se shpejtësia e lartë është vetëm rreth 120mph, shumë, e cila është më pak se sa e prisja.

----------------

Nëse ju keni gëzuar këtë artikull, PSE NUK Hidhni një sy në librat tanë?

Kolonat MAG : Kjo kolonë popullor ka qenë duke konkurruar për gati një dekadë në revista motor Action Grupet, dhe tani janë në dispozicion për herë të parë si një koleksion, përditësuar dhe të zgjeruar, në një koleksion në qoftë kapak të hollë, apo në format ebook.

mbi 40 Artikujt merren me tema të ndryshme, si shërohet nga një gabim cornering për parakalim të sigurt, nga kapërcimi tenseness për të hipur jashtë vendit, nga hipur në mot të keq për ballafaqimin me sipërfaqet e dobët rrugore.

tema interesante përfshijnë zhvillimin dhe përmirësimin e aftësive mendore që ne të mësuar si ne ngasin një biçikletë.

----------------

Drejtimin motor deri me revs nga fundi i lartë tregon një kurbë pothuajse krejtësisht e sheshtë të energjisë. Njoftim për shtyp vazhdon rreth asaj se si çift rrotullues prej 44ft / £ pik është arritur në shifrën 'e ulët' të 8,500rpm, por të jetë i hapur, kjo nuk është shifër çift rrotullues që e lejon atë për të arritur atë që ka performanca, aq shumë si një kombinim i shpejton të ulët dhe të veprimit relativisht të shkurtër mbyt që do të thoshte unë kam qenë shpesh shumë më afër mbyt të plotë për çdo "kthesë e dore" të veçantë se unë do të kishte qenë në Hornet.

sinqerisht, motori ishte pak e një zhgënjim, dhënë 78hp pretendohet. Është shumë lajkatojnë dhe dukshëm poshtë në fuqi nga my 02 Hornet cila matet zakonisht në rreth 82hp. Dikush nuk ka thënë të vërtetën!

Është e vështirë të besohet se ky motor origjinën në para-06 R6, dhe kjo është një kafshë shumë e ndryshme nga versioni në FZ6 Fazer e cila ka një goditje të vërtetë në fund të lartë, si dhe një 20Hp shtesë. Nuk ka askund XJ6 zgjedh deri takë e saj dhe merr off - ajo vetëm mbledh shpejtuar gjithë rrugës për në vijën e kuqe, vendosur çuditërisht të ulëta në 11,500rpm.

Duke thënë se, diversioni ofron një përvojë praktike dhe argëtim hipur me shpejtësi të rrugës B. Gearbox është dritë dhe i saktë si në tufë, dhe motori është dridhje-free kështu mbajtjen biçikletë në 3 dhe 4 nuk është një punë e përditshme, dhe duke përdorur revs në ingranazhet e ndërmjetme ofron mjaft shpejtësi vërtetë të botës dhe përshpejtim të merren me korsi të vendit twisty me një zbardhje dhëmbësh.

Edhe pse gear lartë nxitimi nuk është duke shkuar për të vendosur ulem botëror, në rrugët më të shpejtë ingranim ulët ofron 'oomph' të mjaftueshme për të zhvendosur korsi dhe duke e bërë autostradës stilit kaplon pa vallëzimi në levë gear. Motori ishte gjithashtu e përshtatshme të përkryer për të hipur qytetit, qenë e lehtë për të hipur në majë të 30 me përshpejtim të mjaftueshme në rubinet për eventualitet shumicën e urbane. E injektimit të karburantit është mjaft e qetë, nëse ju jeni progresive me mbyt, por hapja e papritur / mbylljen e bën të prodhuar një jerks pak.

Udhëtim është e habitshme të fortë dhe të kontrolluar mirë për një biçikletë të buxhetit me pezullimin jo-rregullueshme dhe një goditje pasme drejt shtytje, dhe kjo është padyshim një shumë deri në CBF600 fushë me ujë i cili është në mënyrë të qartë konkurrenti i saj më i drejtpërdrejtë.

për fat të keq, trajtimin ndjeva pak "floppy" në kryqëzimet, diçka që unë dyshoj gomat kishte një dorë në. Është një 160 profile në pjesën e pasme, gjoja për të shpejtuar gatishmërinë në shpejtësi të ngadaltë, por për mua biçikletë ndjeva pak të gatshme të kthehet në fillim, pastaj papritmas ra në qoshet - Unë kisha një moment të keqe në një kthesë të ngadaltë me e pasme Bridgestone shkelën anash që nuk frymëzojnë mua me gju-down besimit.

Jashtë në twisties, ajo ishte një makinë shumë të saktë drejtues në llojin e shpejtësi I kishte hipur në, dhe të qëndrueshme mbi gunga dhe ripples pse dhënë paralajmërimin e mëparshëm prej gomave mbrapa unë nuk e shtyjnë atë shumë të vështirë.

Baret janë shumë të gjerë shumë, dhe ndoshta nuk do të ndihmojë me kontrollin e ngadaltë - leva tufë merr një rrugë të gjatë larg nga kalorës me bare në lock plotë. Biçikletë nuk do të bëjë një udhëtarëve ideal nëse ju planifikuar për të filtruar.

Yamaha XJ6 Diversion

Kjo nuk është veçanërisht e lehta ose. Fletë spekulim tregon ajo peshon në rreth 205kg (450lbs) dhe edhe pse ajo është e shpalli si një biçikletë për riders të vogla, Unë nuk mund të mjaft të merrni dy këmbët banesë në terren dhe unë jam një tip mjaft mesatare në 5'9 ". Gratë do të gjeni atë një pak e një pjesë të vogël, I dyshuari, dhe kjo është një turp si ata do të jetë një nga tregjet e synuara.

Biçikletë I rode tashmë ishte rënë në vend-numëro nga kalorës i mëparshëm.

Frenave front fillimisht kishte nevojë për një shtrëngim të fortë për të marrë ndonjë prapambetje, por si unë hipi biçikletë frenat duket të jetë ndërtimi i pushtetit - Unë dyshoj se ata nuk janë bedded në në këtë makinë gati-re. Por ajo që ishte e dukshme ishte se nuk kishte asnjë pickim papritur - e para është shumë përdorues miqësore, edhe në versionin jo-ABS I rode. E pasme të kundërt është pak e papritur dhe ndoshta shumë pak e fuqishme - ajo do të jetë e lehtë për të kyçur në lagësht.

Selia ishte firma, gjerë dhe çuditërisht të rehatshme për disa orë hipur, edhe pse 'breg' nuk i ka lejuar për shumë shuffling prapambetur e cila ndoshta mund të ndikojë riders shtatlartë, dhe kunjat ndjeva pak larg përpara për simpati tim. Unë nuk jam i sigurt se sa kohë udhëtari mesatare do të zgjasë në sediljen e pasme të. konsumin e karburantit duket të jetë rreth 50mpg, e cila nuk është shumë e keqe, kështu 4.5 tank gallon do të japë një i dobishëm 200 varg milje.

Në shpejtësi të autostradës, ekran është gjithashtu e habitshme efektive, me më pak turbullirë se Hornet tim faired.

Komente të tjera? Si shulat, pasqyra janë ndoshta shumë të gjerë. Unë kurrë nuk mendova se do të them se, ka rritur deri në biçikletë pasi biçikletë duke ofruar një pamje të mirë të bërryla e mia, por ata rrinë jashtë një rrugë të gjatë dhe janë si pasqyra makinë me një pozicion kërcell klikimeve në, kështu që ju nuk mund të tërheqë ata në dhe për të përshtatur pasqyrë mbi topin e saj për t'i bërë ato më të ngushtë.

Nuk ka prek bukur si pikë bungee, por ju do të merrni një qëndrim të qendrës.

Në anën e djathtë, ka një plastike "parakolp" që shkopinj jashtë krenar peshqesh, dhe mendova "ah, crash Bung - ide e mirë ". Por ai që përputhen në të majtë është vendosur qëndruar brenda anijes e panelit peshqesh! eh??

I liked udhëtime binjake në dash, dhe ora. Unë nuk jam aq naiv e Speedos dixhitale, por ajo ishte e lehtë të mjaftueshme për të lexuar, edhe në qoftë se ajo u shfaq wildly pasakta me shpejtësi të autostradës - një treguar 95 dhe unë isha mezi mbyllur në një Metro vjetër! Unë do të mendoj se ishte mbi-lexim nga rreth 15mph në atë shpejtësi.

Pra, ku mund të qëndrojnë në këtë biçikletë?

Kjo është një e vështirë. Jam në dy mendjesh lidhur me biçikletë. Ajo ka duket për të tërhequr riders të reja larg nga bikes sportive dhe të kthehet në diçka më të arsyeshëm, por unë duhet të pyes veten nëse ajo ka performancën?

Është gjoja 16hp deri në vitet '90 origjinal Diversion dhe unë isha duke pritur një shpejtësi maksimale prej rreth 130-135 dhe performanca e ngjashme me tim 02 grenzë, të cilat unë do të kishte qenë krejtësisht i kënaqur me. Në fakt, kjo është mënyra off këtë biçikletë si një pikë referimi dhe pse trajtimin dhe përshpejtimin është dukshëm më e mirë se nderuar Divvie origjinal ftohur me ajër, drejtpërdrejtë është e duket se është pak më të shpejtë. Pra, çfarë ka ndodhur në njëzet vjet të zhvillimit teknologjik?

Pse kanë ndjerë nevojën për të tredhur motor R6 në mënyrë drastike? besueshmëria ndoshta, duke pasur parasysh se këto lloj bikes ndoshta nuk e shohin në brendësi të një punëtori shumë shpesh.

Ajo është menduar të jetë managable nga riders të vogla, por në fakt lartësia vend është rreth 31 ", dhe kjo është më e rëndë se sa një GSXR1000. The 160 gomë e pasme është menduar për të bërë qytetin hipur një fllad, por në fakt ajo ndihet më pak në shtëpi atje se sa në rrugë të hapur. përsëri, ka kompromise dukshme që nuk punojnë se edhe në dritën e ashpër të botës reale.

Çmimi është një çështje shumë e. Është e ngriti më poshtë Yamaha së vet ekzistues dhe shumë më tepër energjik FZ6 Fazer por Diversion nuk është veçanërisht i lirë në £ 5450 (vjeshte 09 shifrat), me ABS duke shtuar rreth £ 300 në atë shifër. Kjo e vë atë rreth £ 200 më shumë se në CBF600, e cila ka qenë një e shitjes dukshëm dështim. Dhe Hondas janë me çmim tradicionalisht mbi opozitën. I ri ER-6F me peshqesh saj Ninja-vetëquajtur dhe GSX650F dy të kryer në mënyrë të ngjashme, por janë më të lira.

Dhe jo shumë larg në anën tjetër të shënojë £ 6000 janë BMWs F800.

dhe, le të përballen me atë, vetëm nën gjashtë Grand do të tërheqë në disa largësi të ulët makina dytë interesante dorës.


Duke pasur parasysh shpejtësia e kufizuar lartë, do të duket dhe padyshim shkathët B trajtimin rruga të jetë e mjaftueshme për të shitur atë në numër?

personalisht, Unë dyshoj se do të jetë i ndryshueshëm shpejt nga dyqanet në çmim është e ngritur aktualisht, kështu ajo do të jetë interesante për të parë se si tregtarët e ulët do të shkojë në çmimin e ri biçikletë.

Nëse ju jeni një kalorës me përvojë duke kërkuar për ndonjë gjë tjetër se një makinë e vogël, Unë mendoj se ju do të jenë të pakënaqur dhe do të jetë më mirë duke kërkuar në FZ6 Fazer qoftë se ju doni të performancës në një makinë me të gjitha kapacitetet të rrumbullakëta. Dhe krejt sinqerisht, në qoftë se ju vetëm dëshironi një makinë e vogël e buxhetit, ka makina të lirë!

Duke thënë se, në qoftë se ju jeni një kalorës të ri duke kërkuar për biçikletë tuaj të parë të madh, kjo është patjetër me vlerë një vështrim dhe ajo mund të kthehet të jetë pikërisht biçikletë ju doni - kjo është ende shumë shpejt se një GS500 apo CB500, dhe kjo është një Rocketship në qoftë se ju keni kaluar testin tuaj në një 125!

Dhe në qoftë se çmimi i lartë ka provuar një pengesë për shitjen sa dyshoj unë ajo do të, ju mund të gjeni tregtari të mprehtë për të hedhur në veshje hipur për të ëmbël marrëveshje, ideale për një kalorës të re në kërkim për kit veten jashtë.

Yamaha XJ6 Diversion
Yamaha XJ6 Diversion
Yamaha XJ6 Diversion
Yamaha XJ6 Diversion

artikuj interesante

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

Rreth kësaj faqe

Për të gjitha pyetjet në lidhje me reklamat, Ju lutemi të kontaktoni të listuara në këtë faqe interneti.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.