Yamaha YZF-R125 Bike – Prices, Shqyrtime, Photos, Largësi, Features & i caktuar…

18 Jun 2015 | autor: | Comments Off në Yamaha YZF-R125 Bike – Prices, Shqyrtime, Photos, Largësi, Features & i caktuar…
Yamaha YZF-R125

Yamaha YZF-R125

Biçikletë ardhshëm i Yamaha, YZF-R125 është versioni i zvogëluar i YZF-R1 së bashku me disa nga tiparet e frymëzuar nga vëllai i saj më të madh YZF-R6. Biçikletë është shitësi më i mirë në Mbretërinë e Bashkuar në kategorinë e sportive biçikletë. Tani ajo ka mbushur me sukses hendekun në rangun e motor 125cc sportive në mënyrë që ajo mund të konkurrojë me rivalët e saj si CBR125R Honda dhe Aprilia RS125.

Kjo biçikletë është projektuar nga të njëjtat inxhinierët e R1 dhe R6 super Bikes. The 2009 Yamaha YZF-R125 është i ngarkuar me frymën dhe fuqinë e racës. Veshur në bojë joshëse dhe ngjyra të zgjeruara me grafikë të pasur, kjo është padyshim një prerje mbi pjesën tjetër, në kategoritë e saj me sy agresive dhe styling cribbed nga R1 dhe R6.

Kur Yamaha YZF-R125 pritet të fillojë në 2009, Ne do të duhet të prisni disa më shumë kohë vetëm për të parë kur ajo godet në tregun indian.

motor

Yamaha YZF-R 125 krenohet me të gjitha të reja të lëngshme ftohur, 4-goditje, 4-valvul, cilindër të vetme, SOHC 124.66cc motor. Tani ajo mund të gjenerojë më shumë çift rrotullues zgjeruar nga goditje më të gjatë. Motori është një 52mm bore dhe 58.6mm goditje me një mbresëlënëse 11.2:1 compression ratio. Pa-revving, lëngshme ftohur 4-stroke motor është injektuar karburant për përgjigje afër-menjëhershme mbyt, ndërsa një gearbox 6-shpejtësi rregullon ndalimin e energjisë.

Kjo biçikletë crawls në ritmin e ngadaltë, nëse dhe kur tufë është plotësisht e angazhuar. Dhe kur mbyt është e hapur atë shtëna për një makinë të qetë.

The New YZF-R125 vjen me një përçarje të magjiplotë përmban disa prej të cilave janë dash dixhital, frenat sofistikuara dhe mirë lakuar shter GP-style. Si pjesë e R-seri, ajo vjen me teknologji të përparuar dhe MotoGP motor R-tipit dhe karakteristika shasi. Trupi hartuar mirë R6-frymëzuar është frikë-frymëzuese dhe arrin acme. Ajo është shumë e rehatshme për të hipur në këtë makinë thjeshtë të vogël.

Të footpegs janë hedhur edhe në lartësi të arsyeshme dhe Handlebars janë ngritur mbi majat pirun për të dhënë një udhëtim të lartë fund. Me ndenjësen e butë-bira-bira, ne me siguri mund të gëzojnë një makinë në këtë biçikletë për dëshmi personale dhe përvojën.

Ride dhe trajtimi

YZF-R125 nuk është e njëjtë biçikletë si ne mund të presim nga fund të lartë bikes të tjera super. Ajo është aq i mirë sa ajo është me çmim. Biçikletë ka një kornizë çeliku dhe një pezullim themelore, të cilat janë karakteristikat mirëpritur në krahasim me çmimin. Mashat para 33mm diametër janë të dizajnuara për të shërbyer pa sherr drejtues së bashku me cilësi të lartë udhëtim. Është lehtë përballon gunga dhe lurches në rrugët e përafërt e qytetit.

Një kornizë e lehtë Deltabox e cila lidhet me një të hedhura alumini plot gjallëri-krah siguron një aftësi të shkëlqyer trajtimin. R125 nuk ka provuar një krisje edhe për riders gjatë si ajo siguron një pozitë shumë të rehatshme hipur. Trashëguar stilin pashoq dhe qëndrimin e R-seri, biçikletë qëndron për të mbajtur fre e buffs biçikletë me shpejtësi të lartë të treguar 80mph.

Yamaha YZF-R125 Photos


artikuj interesante

Tagged si:

Artikuj të tjerë të kategorisë "yamaha":

përkthim
 Edit Translation
partnerët tanë
Na ndiq
Na kontaktoni
Kontaktet tona

dima911@gmail.com

I lindur në BRSS

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Motorcycles katalog me specifikimet, pictures, ratings, komente dhe discusssions rreth Motorcycles.